E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

Eurovision

Kënga me përmbajtje politike, Bjellorusia skualifikohet nga Eurovision

Bjellorusia është skualifikuar nga kompeticioni Eurovision, për shkak se orgnizatorët e kanë cilësuar teksin e këngës së këtij shteti, me nënkuptim politik. Një nga...

Anxhela Peristeri reagon pas lajmeve të fitores në “Festivalin e Këngës”

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka reaguar në lidhje me lajmin që u shpërnda në media, se ishte përzgjedhur nga juria e "Festivalit të Këngës", për...

Anxhela Peristeri drejt ‘Eurovisionit’? Drejtori i RTSH-së sqaron të vërtetën

Një sërë thashethemesh u publikuan në mediat rozë, duke i marrë si të mirëqena se Anxhela Peristeri ishte fituesja e festivalit të fundvitit. Por...

“Mbizotëron kurvëria”, këngëtari i njohur shpërthen ndaj “Festivalit të Këngës”

Në Festivalin e 59-të të Këngës, 26 artistë janë përzgjedhur për të konkurruar këtë vit. Si çdo vit nuk kanë munguar pakënaqësitë, ku shpesh...

Eleni Foureira do përfaqësojë Qipron në Eurovision? Ja çfarë vendimi ka marrë këngëtarja (FOTO)

Më herët, televizioni publik në Qipro i bëri ftesë këngëtares me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, për ta prezantuar sërish vendin në Eurovizion. Pritshmëritë ishin...

Eleni Fouriera pritet të përfaqësojë Qipron në Eurovision për herë të dytë

Shqiptarja Eleni Fouriera pritet që të përfaqësojë Qipron në Eurovision për herë të dytë. Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, do të përfaqësojë Qipron...

Shpallet fituesi i “Eurovision 2020”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria

Për shkak të koronavirusit, festivali ndërkombëtar “Eurovision” u zhvillua në kushte krejt të pazakonta. Festivali u publikua në platformën YouTube, ndërsa fitues u shpall grupi...

“Ndodh shumë rrallë”, Jonida Maliqi tregon letrat që gjente poshtë derës

Këngëtarja Jonida Maliqi ka qenë e ftuar në “E diela Shqiptare”, ku rrëfeu eksperiencën në Eurosong. Jonida tregoi se gjatë kohës që ka qenë në...

A do na përfaqësojë Arilena në ‘Eurovision 2021’? Çfarë thotë menaxheri i saj

Popi Kola i cili është menaxheri i këngëtares Arilena Ara, në një lidhje skype për emisionin "Rreze Dielli", tha se anulimi i Eurovisionit ishte...

Anulohet “Eurovision 2020”

Për shkak të koronavirusit është anuluar Eurovision 2020 që do mbahej në Roterdam. Shqipëria do të përfaqësohej nga këngëtarja Arilena Ara, por kjo situatë...

Të fundit

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...