E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

samit

Shtyhet samiti i Forumit Ekonomik Botëror në Davos

Samiti i Forumit Ekonomik Botëror, i paraparë të mbahet në Davos të Zvicrës në muajin janar, u shty për verën e vitit të ardhshëm,...

Samiti i Ballkanit/ Rama: Të kompensohemi duke bashkëpunuar, jo politizim

Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë mbajtur një takim virtual, i cili u organizua nga Këshilli Atlantik. Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor kishte në fokus...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

Thaçi paralajmëron samit Kosovë-Serbi në Francë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pritet të mbahet një samit në Francë mes Kosovës dhe Serbisë, në javën e tretë të...

Samiti i G7-ës “do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë”

Samiti i liderëve të shtatë shteteve më të industrializuara në botë do të zhvillohet “në fund të muajit qershor” në Shtëpinë e Bardhë, në...

Johnson fton Putin në samitin për “Trajtimin e Pandemisë së Koronavirusit”

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka ftuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin që të marrë pjesë në një samit për trajtimin e situatës nga koronavirusi. Sipas...

Samiti i Zagrebit, Basha rrëfen problematikat e Shqipërisë

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor të Partisë Popullore...

Spanja paralajmëron bojkotimin e Samitit të Zagrebit për shkak të Kosovës

Spanja kërcënon se do të bojkotojë Samitin e Zagrebit për shkak të pjesëmarrjes së Kosovës. Sipas tyre, zyrtarët spanjollë i kanë paralajmëruar nikoqirët e samitit...

Mbahet sot Samiti i Ballkanit Perëndimor, çështjet që do të diskutohen

Do të mbahet ditën e sotme në Bruksel Samiti për Ballkanin Perëndimor. Përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të flasin lidhur me perspektivën evropiane...

Hapja e negociatave për Shqipërinë, lajme të mira në Samitin e Zagrebit

Zgjerimi i unionit me vendet e Ballkanit Perëndimor është një nga përparësitë e Presidencës kroate të BE e për këtë arsye kjo çështje u...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...