E mërkurë, 28 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Ruçi

“Partia kriminale komuniste, sot PS”/ Alimadhi ‘bën për ujë të ftohtë’ Ruçin

Një situatë e tensionuar ka qënë sot në Kuvend. Deputeti Adriatik Alimadhi është përfshirë në një debat të ashpër me "komunistë dhe ballistë" me...

Plas sherri në Kuvend/ “O trim, largohu nga foltorja”, Ruçi nxjerr jashtë Alimadhin

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka përjashtuar deputetin Adriatik Alimadhi nga seanca plenare. Tensionet janë ngritur, ndërsa mes palëve ka patur një përplasje. “Je fatkeq...

“Ngelën duke na gjobitur për parkimin e makinës”, Alimadhi i kërkon llogari Ruçit

Deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi, ka ngritur shqetësimin sot në Kuvend se deputetëve u vendosen gjoba për parkim të mjetit. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi...

Shpërthen Gjuzi: Silluni si Parlament normal, ose do ju hedhim ndonjë granatë këtu brenda

Deputeti Kujtim Gjuzi ka kërkuar nga sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, që t’i përfshijë në diskutimet e konferencës së kryetarëve. Mjaft i...

Bojkoti i seancës së kaluar/ Gjuzi nuk i ndahet Ruçit: Nuk i dhe fjalën Murrizit

Seanca parlamentare nisi me një replikë midis kreut të Konservatorëve, Kujtim Gjuzi dhe kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Debati mes palëve nisi për shkak...

Meta takon Ruçin, për çfarë ranë dakord

Sot Presidenti Ilir Meta ka pritur në takim Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Takimi i Metës dhe Ruçit vjen pas publikimit të Opinionit të Komisionit...

Ruçi cakton datën: Ja kur do votohet për Sistemin Zgjedhor

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përcaktuar datën 30 korrik si ditën kur do të votohet në Parlament nëse do të kemi apo jo...

Përplasjet me Ramën/Kujtim Gjuzi përjashtohet me 10 ditë nga Parlamenti

Deputeti Kujtim Gjuzi, i cili shpesh është vënë në qendër të vëmendjes për deklaratat e tij të bujshme e përplasjet me Ruçin, është përjashtuar...

“Pyetjet me shkrim, s’mund të improvizoj”, Murrizi-Ruçit: Do të kërkoja llogari

Gjatë seancës së sotme në Kuvend, deputetët kanë kërkuar që t’i drejtojnë pyetje kreut të KLP-së, Gent Ibrahimi, por nuk janë lejuar nga kryeparlamentari...

“Po bëni pazare me Metën për KLSH-në”, deputeti ‘përplaset’ me Ruçin

Seanca e sotme e Kuvendit filloi me një orë vonesë, për shkak të mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së. Nga kjo vonesë, deputeti Halit...

Të fundit

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shefi i anti-terrorit: Kemi identifikuar dhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar...

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...