E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

rrezohet

Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

Mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti është votuar me 81 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim. Kështu qeveria e Albin Kurtit rrëzohet duke e...

VIDEO/Avioni rrëzohet pak momente pas ngritjes, ngjarja filmohet nga pasagjeri

Një ngjarje tronditëse është regjistruar në Rusi ditën e djeshme, teksa një avion është rrëzuar në tokë pak momente pas ngritjes në fluturim. Ngjarja ndodhi...

Al Pacino rrëzohet në tapetin e kuq (FOTOT)

Aktori i famshëm i Hollywood-it Al Pacino është rrëzuar mbrëmjen e kaluar në tapetin e kuq, gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Bafta 2020”. Gjatë...

Ngjarje e rëndë në Kroaci, helikopteri ushtarak rrëzohet në det

Një helikopter ushtarak është rrëzuar në Kroaci ditën e sotme. Qeveria ka bërë me dije se janë dërgaur dy ekipe kërkim-shpëtimi dhe ende nuk...

Tragjedi në Afganistan, rrëzohet avioni me 83 pasagjerë

CNN raporton se një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan në një territor të kontrolluar nga talebanët. Avioni i kompanisë afgane “Ariana” është...

Moderatorja rrëzohet në mes të emisionit në “Top Channel”

Puntata e ditës së sotme në emisionin “Pop Culture” në “Top Channel” ka sjellë plot argëtim dhe të qeshura në ekran. Vajzat bashkëprezantuese, teksa intervistonin...

“Kam frikë, do rrëzohet” Kanadezi në lot tregon telefonatën  e fundit me gruan

Irani këto ditë ka qenë në qendër të mediatave botërore. Qoftë për vrasjen e Gjeneralit Qasem Soleimani, por edhe për ngjarjen tragjike të ditës...

Fotot/ Rrëzohet pema e Vitit të Ri në sheshin “Skënderbej”

Si pasojë e erës së fortë në Tiranë, është rrëzuar pema e Vitit të Ri, në sheshin “Skënderbej”. Fatmirësisht s’ka persona të lënduar. Kujtojmë se prej...

FOTO/ Avioni rrëzohet pak sekonda pasi u ngrit, raportohen 12 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Kazakistan, teksa një aeroplan që transportonte pothuajse 100 njerëz u rrëzua pak sekonda pas...

Rrëzohet avioni në Kazakistan, 15 viktima

Një avion me 100 persona në bord është rrëzuar në Kazakistan, duke i marrë jetën të paktën 15 prej tyre. Avioni i kompanisë Bek Air...

Të fundit

Ibra te Monza? Trajneri Brocchi nuk e përjashton mundësinë

Zërat për të ardhmen e suedezit Zlatan Ibrahimović nuk reshtin kurrë, pavarësisht se ai tashmë është 38 vjeç. Këta zëra lidhen më së shumti...

Ministri gjerman gjendet i pajetë afër një linje hekurudhore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani, teksa ministri i Financave i landit gjerman të Hesses, Thomas Schäfer është gjetur i vdekur. Sipas mediave...

Kosova shënon 3 raste të reja me koronavirus

Konfirmohen 3 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas IKSHPK-së, gjatë ditës së sotme janë testuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare 45 mostra, prej...

Operacioni urgjent për vajzën nga Lezha me koronavirus, reagon Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu njofton se është realizuar me sukses ndërhyrja kirurgjikale tek vajza e konfirmuar me koronavirus. Përmes një postimi...

Nga e hëna ju duhet leje për të dalë në pazar, çfarë duhet të dini për të

Duke filluar që nga dita e nesërme, hyn në fuqi “leja e daljes” e njoftuar nga kryeministri Rama pak ditë më parë. Kjo leje është...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT