E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

rrezikshëm

Shkencëtarët: Koronavirusi edhe më i rrezikshëm, përhapet nga ajri

Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore javën e...

I shpallur në kërkim prej vitesh, policia greke arreston shqiptarin e rrezikshëm

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme një 40-vjeçar shqiptar pasi dyshohet të ketë grabitur dhe vrarë një të moshuar. Ngjarja për të cilën akuzohet...

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Ekstradohen disa shqiptarë të rrezikshëm të dënuar me burgim të përjetshëm

Zëvendësdrejtoresha e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, ka publikuar shifrat më të fundit të uniformave blu në luftën për kapjen dhe arrestimin e personave...

Boris Johnson, kaos i rrezikshëm apo shpresa e Britanisë për Brexitin?

Boris Johnson është një figurë që shkakton reagime të forta. Ka nga ata që e konsiderojnë antipatik në maksimum, por ka po aq të...

Historia e pabesueshme: Rrugëtimi i Jurgen Klopp që nisi nga një bast i rrezikshëm

Në momente krize ndonjëherë merren vendime të guximshme që ndryshojnë rrjedhën e historisë dhe kështu ndodhi 18 vite më parë, kur Christian Heidel vendosi...

“U shkel ligji, mos pranohet!”, Dritan Dajti kundër rekursit të prokurorisë

Tre muaj më parë, Dritan Dajtit iu hoq dënimi i përjetshëm dhe dënua përfundimisht me 25 vite burg për vrasjen e 4 policëve, pas...

Ia ‘plas’ kokën në akull, patinazhi sporti më i rrezikshëm (Video)

Gjatë garave të patinazhit që po mbahen në Zagreb të Kroacisë, çifti amerikan i formuar nga Timothy LeDuc dhe Ashley Cain pësuan një aksident...

Arrestimi i Rustemit, Xhafaj: Goditëm grupin e rrezikshëm kriminal në veri të vendit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar për herë të parë në lidhje ma kapjen e të ‘fortit’ të Shkodrës Safet Rustemi (Bajri), gjatë...

Haradinaj: Loja për lëvizjen e kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Kryeministri Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët se a e përkrah ai si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...