E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

rrezik

“Pritet rrezik i moderuar!” Çfarë paralajmëron IGJEUM

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit paralajmëron se sot pasdite (e shtunë, dt. 16) dhe nesër (e diel, dt. 17) pritet rrezik “i...

Mjeku Kalo: Kjo hapje shton rrezikun e kontaktit me persona të infektuar asimptomatik

Pas dy muajsh mbyllje, sot hapen parukeritë, dentistët dhe qendrat tregtare. Shqipëria tashmë ka nisur planin e rihapjes, ndërkohë mjeku infeksionist Tritan Kalo, përmes një...

“Shërbimi sekret rus synon ta asgjësojë”, Kryebashkiaku i cili është në rrezik

Kryebashkiaku i Pragës dhe dy kolegë të tij janë nën mbrojtjen e policisë për shkak të dyshimeve se shërbimi sekret rus synon t’i asgjësojë. Sipas...

“Rrezik i jashtëzakonshëm për përhapje të virusit, nëse masat hiqen para kohe”

Eksperti më i lartë për sëmundjet infektive në Shtetet e Bashkuara, Dr. Anthony Fauci, paralajmëroi të dielën se ekziston “një rrezik i jashtëzakonshëm” për...

Koronavirusi/ Çfarë dihet për sëmundjen, simptomat, rrezikun, masat paraprake

COVID-19 është koronavirusi i ri i zbuluar, i panjohur më parë. Virusi i ri nuk është i njëjtë me koronavirusët që qarkullojnë zakonisht tek...

Virusi misterioz kinez, Evropa mban frymën nga frika

Mjafton vetëm një kollë ose një teshtitje për t’u infektuar nga virusi misterioz kinez, thonë shkencëtarët. Pohim që e bën situatën shumë alarmante dhe...

Censusi me bazë vetëdeklarimin/ Idrizi: Greqia ka pretendime të rrezikshme

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka ngritur një shqetësim të tijin në lidhje me projektligjin e ri për censusin në Shqipëri. I ftuar në emisionin...

Rreziku që u kanosej ambasadave amerikane, flasin zyrtarë të lartë

Zyrtarët kryesorë amerikanë janë bërë gardh rreth pohimeve të Presidentit Donald Trump, i cili ka thënë se komandanti iranian i forcave Quds Qassem Soleimani...

Australi/ Rikthehen temperaturat e larta, rritet rreziku nga zjarret

Autoritetet në juglindje të Australisë u bënë thirrje banorëve të largohen për shkak të rikthimit të nxehtësisë ekstreme dhe erërave të forta që pritet...

Kërcënimet e Iranit/ Mustafaj: Shqipëria, vendi më i rrezikuar në Ballkan

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj është shprehur se kërcënimi i Iranit nuk e prek Shqipërinë. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Mustafaj tha se...

Të fundit

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...