E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

riatdhesohen

Kaluan afatet e qëndrimit, riatdhesohen 25 shqiptarë në Rinas

Policia bën me dije se 25 shqiptarë që kishin kërkuar azil, apo kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen, janë riatdhesuar ditën e...

Riatdhesohen 109 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë

Policia bën me dije se ditën e sotme janë riatdhesuar 109 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë. Operacioni vullnetar i radhës u...

Riatdhesohen 110 shtetas shqiptarë nga Franca

Policia bën me dije se pasditen e sotme janë riatdhesuar nga Franca 110 shtetas shqiptarë. Operacionet e riatdhesimit u realizuan në bashkëpunim me Frontex-in dhe...

Riatdhesimet/ Zbarkon në Rinas avioni me 129 shqiptarë nga Franca

Prej ditësh tashmë vijon operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve të bllokuar jashtë kufijve, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit. Pasditen e...

Kishin mbetur jashtë vendit, kthehen në Shqipëri 66 shqiptarë

66 shqiptarë të mbetur në Gjermani janë kthyer sot në atdhe në kuadër të operacionit humanitar të riatdhesimit të shqiptarëve që janë bllokuar në...

Riatdhesimi i shqiptarëve që kanë mbetur jashtë/Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama ka dalë mbrëmjen e sotme live në Facebook, me një tjetër thirrje të rëndësishme për shqiptarët. Kreu i qeverisë iu kërkon qytetarëve...

Kishin kërkuar azil, riatdhesohen nga Franca dhe Belgjika 40 shqiptarë

40 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar nga Franca dhe Belgjika duke e çuar në 808 numrin e personave të riatdhesuar prej janarit 2020. Raportohet se nga...

Iu refuzua azili nga Franca, kthehen vullnetarisht 120 shqiptarë

Riatdhesohen vullnetarisht 120 shtetas shqiptarë nga Franca. Sipas njoftimit të policisë, me këtë veprim, ata kanë shmangur penalitetet e mundshme, që rrjedhin nga mosrespektimi...

Riatdhesohen 100 persona/ Ja apeli i Policisë për të gjithë shtetasit shqiptarë

Janë riatdhesuar 100 shtetas shqiptarë nga Franca, Belgjika dhe Gjermania. Raportohet se këta janë individë të cilët kanë vendim për dalje nga territori francez...

Riatdhesohen 60 shqiptarë nga Franca e Belgjika, Policia: Shanse zero për azil

Ditën e sotme janë riatdhesuar në Rinas 60 shqiptarë të cilët kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë. “Policia e Shtetit apelon për të...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...