E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

restorante

Baret dhe restorantet shkurtuan me 22% personelin nga kriza e COVID-19

Baret dhe restorantet ishin sektori i parë që u godit nga karantinimi, pas masave drastike të marra për të kufizuar përhapjen e infeksionit të...

Masa lehtësuese për baret, restorantet dhe hotelet. Ja çfarë vendimi ka marrë Veliaj

Shumë biznese u mbyllën, për shkak të pandemisë. Kriza preku hotelet, baret, restorantet, të cilat qëndruan të mbyllura për më shumë se dy muaj,...

A do të shtyhet orari i mbylljes së bareve dhe restoranteve? Flet Ministrja e Ekonomisë

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj në një intervistë televizive deklaroi se shtyrja ose jo e orarit të mbylljes së bareve dhe restoranteve...

Shpenzime për restorante dhe hotele, si krahasohen shqiptarët me europianët

Për një vend si Shqipëria, me të ardhura të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë shumë më...

Ëndërr emigrantësh që u bë realitet

Ilir Ikonomi “Butler Hospitality” është një shërbim i ri në industrinë hoteliere të Nju Jorkut. Themeluesi i tij është Premtim Gjonbaliç, një 27-vjeçar me prindër...

Gatuanin në kushte të rënda higjeno-sanitare, AKU mbyll 3 lokale

Çdo ditë e më shumë po evidentohen rastet e helmimit të qytetarëve. Mjaft biznese nuk plotësojnë kushtet më minimale, duke mbajtur edhe produkte të...

Të fundit

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

“Ju lutem dëgjojeni këtë mesazh”, Manastirliu publikon videon pas rritjes së të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka ndarë me ndjekësit një tjetër video ndërgjegjësuese, lidhur me zbatueshmërinë e masave ndaj koronavirusit vdekjeprurës. Në mesashin sensibilizues,...