E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

“Jemi groposur, të gjithë kemi kredi”, Berisha: Disa restorante në Vlorë bëjnë dasma

Pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për vendosjen e detyrueshme të maskave në ambientet e mbyllura, ëhstë miratuar edhe akti normativ për ndalimin e muzikës pas orës 20:00. Veç muzikës, në aktin normativ ndalon “hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre në mjedis të mbyllur apo të hapur, përveç restoranteve”.

Këto ambiente janë shndërruar në vendgrumbullime të rinjsh, ku injorohet zbatimi i masave, duke u kthyer në vatra potenciale të infeksionit.

Por siç duket, ky erdhër nuk zbatohet nga të gjithë njësoj. Një qytetar që i shkruan Berishës, e vë në dijeni se shefat e policisë së Vlorës, kanë filluar të autorizojnë restorantet ku bëhen dasmat. Sipas tij, disa lokale lejohen e disa të tjerë jo.

Statusi

Ne Vlore edhe restorantet e dasmave me ryshfete!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Doktor pershendetje! Dua te ndaj me ju nje problem qe nuk eshte vetem imi po dhe i disa restoranteve te tjere ne Vlore. Doktor po shikoj qe policie Vlores me shefat e saj ka filluar te autorizoj dhe restorantet ku behen dasma. I ka ber ca te nenes e ca te babes, ca punojn me dasma e ca te tjer joooo. Ne qofte se eshte ber ligji per te gjithe le te funksionoj se dhe ata qe thot policia respekton rregullin dhe i le te punojn eshte genjeshter e madhe se asnje mas nuk marin. Denancohe si rast se jemi groposur te gjithe kemi kredi per te paguar dhe natyrisht anonim se nuk dua te merem me ushtaret e narkoshtetit..

Lexo edhe :   Rritet numri i viktimave nga Co*id-19 në Kosovë, mes tyre edhe një 29-vjeçar

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...