E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Stabilizohet monedha europiane, Franga shënon rënie drastike

Kjo e martë ka shënuar vlera të qëndrueshme për monedhën evropiane e cila sikurse edhe ditën e djeshme vazhdon të blihet me 123.2 lekë dhe të shitet me 123.9 lekë.

Ndërkaq Dollari amerikan ka vijuar sërish të humbasë pikë edhe ditën e sotme duke u blerë në raport me dje me 105.1 lekë dhe duke u shitur me 106.1 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal edhe Paundi britanik ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës duke u blerë sot me 134 lekë dhe duke u shitur me 135.5 lekë.

Franga zvicerane ka shënuar rënien e parë drastike prej shumë kohësh duke humbur 1 pikë nga dita e djeshme teksa blihet sot me 113 lekë dhe shitet me 114.2 lekë./ SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...