E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

renie

Çmimet e prodhimit pësuan rënie të fortë në tremujorin II

Indeksi i çmimeve të prodhimit pësoi një rënie të fortë me 4.1% në tremujorin e dytë të vitit, duke ulur më shumë presionin për...

Rënia me 9% e ekonomisë, qeveria po kompenson më pak se çerekun

Parashikimet për ecurinë ekonomike të Shqipërisë këtë vit, sa vijnë e bëhen më pesimiste, duke na renditur ndër vendet që priten të ketë më...

Italia po merr veten nga COVID-19/ Numri i viktimave pëson rënie

Italia duket se po merr veten nga COVID-19. Gjatë ditëve të fundit numri i viktimave është ulur ndjeshëm. Autoritetet zyrtare në shtetin fqinj njoftojnë se në...

Rënie e madhe e aksioneve globale, si pasojë e frikës ndaj koronavirusit

Rënia e lartë në indeksin e aksioneve të tregjeve globale u shfaq kryesisht javën e kaluar, edhe pse frika mbi përhapjen e shpejtë të...

Banka Botërore rishikon me rënie çmimet e naftës me 2020, një fuçi 58 USD

Banka Botërore i rishikoi me ulje ecurinë e çmimeve të naftës për vitin 2020 në projeksionet e reja për çmimet e mallrave kryesore në...

Eksportet në rënie të ndjeshme në tetor, tkurren 10.3%

Tendenca rënëse e eksporteve është përshpejtuar më tej në muajin tetor, sipas të dhënave nga INSTAT. Në Tetor 2019 eksportet e mallrave arritën vlerën...

Behgjet Pacolli: Partia ime ka rënë për shkak të sinqeritetit tim

Kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Behgjet Pacolli mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Pressing”...

Rama nxjerr videon: Papunësia ra në nivel historik 11.5 për qind

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në të cilën tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend. Përmes një postimi në...

Valuta/ Euro i rikthehet rënies së fortë, ja me sa lekë u këmbye sot

Monedha e përbashkët i është rikthyer rënies së fortë pas një periudhe kur ishte stabilizuar në rreth 122 lekë, duke reflektuar forcimin e efekteve...

Moti për sot/ Temperaturat në rënie

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare, të cilat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi në veri pjesërisht zonën qëndore....

Të fundit

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...