E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

rastet

Raportuesja për Kosovën akuzon Vuçiç: Fshehu rastet e infektimit për shkak të zgjedhjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, akuzon presidentin Vuçiç se ka manipuluar shifrat rreth koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, Von Cramon...

Spitali në Bergamo/ Mjeku: Vetëm 10 persona nuk e kanë marrë ende veten

Mjekët e ish-qendrës italiane të koronavirusit, Bergamo tregojnë se simptomat e sëmundjes nuk janë më aq të rënda sa muajin e kaluar. Kreu i sëmundjeve...

Maqedoni e Veriut/ Regjistrohen 126 raste të reja me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka konfirmuar 4 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit, duke e çuar në 302 numrin total të personave që...

Kosovë/ Regjistrohen 122 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 122 raste të reja me koronavirus. Prej...

Shtimi i rasteve/ Manastirliu: Brenda javës vijnë 90 respiratorë të tjerë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur rreth shtimit të rasteve të reja me koronavirus në vend. E ftuar në emisionin “Open”, Manastirliu tha se...

Rastet në QSUT/ Bino: Punonjësit kanë tangërllik dhe nuk mbajnë maska

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, shprehet se rastet pozitive me koronavirus, ditën e sotme, nuk mund të quhen vatër infeksioni. E...

Përkeqësohet bilanci/ Shqipëria vijon të regjistrojë numër rekord të rasteve me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 44 raste të reja me koronavirus në vend në 24 orët e fundit. Nga të cilat:...

“Mjekët janë kërcënuar”, Spahia tregon dy problemet që sollën rritjen e numrit të rasteve

Ish-ministri i Shëndetësisë, Bardh Spahia shprehet se rritja e numrit të infeksioneve ka ardhur si pasojë e numrit të vogël të testimeve. Në një intervistë...

Vendi i parë në botë/ Irani goditet nga vala e dytë e koronavirusit

Vendet nga mbarë bota kanë filluar të lehtësojnë masat kufizuese të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Mirëpo, kjo rihapje nuk ka rezultuar efektive...

Bilanci/ Ministria e Shëndetësisë tregon numrin e rasteve të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 26 raste të reja me koronavirus në vend. Të gjitha rastet e konfirmuara janë në...

Të fundit

E përndiqte për një kohë të gjatë, arrestohet maniaku 61-vjeçar në Tiranë

Blutë e Tiranë kanë prangosur një 61-vjeçar. Arrestimi i shtetasit me inicialet D. D., 61 vjeç është bërë nga Komisariati nr.4 në kryeqytet. 61-vjeçari dyshohet...

Gjashtë fakte/ Çfarë tregon urina për gjendjen tuaj shëndetësore

Urina është një nga elementët kryesorë, që mund të zbulojë problemet shëndetësore. Ndonëse shpesh injorohet dhe nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur, pasojat janë...

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...