E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Spitali në Bergamo/ Mjeku: Vetëm 10 persona nuk e kanë marrë ende veten

Mjekët e ish-qendrës italiane të koronavirusit, Bergamo tregojnë se simptomat e sëmundjes nuk janë më aq të rënda sa muajin e kaluar.

Kreu i sëmundjeve infektive të spitalit Papa Giovanni XXIII, Marco Rizzi, deklaroi se si pasojë e zbutjes së simptomave do të hartohet një protokoll i ri masash.

Sipas mjekut, vetëm 10 persona nuk e kanë marrë ende veten në këtë spital.

“Të dhënat e spitalit tonë janë interesante për qeverinë pasi kemi qenë nga të parët me numra të mëdhenj të pacientëve. Por katër muaj pas epidemisë ne na mbetet vetëm një njësi për të sëmurët me Covid-19, në katin e katërt. Po flasim për vetëm rreth dhjetë persona që ende nuk e kanë marrë veten. Ndërsa statistikat zyrtare i referohen kryesisht personave që rezultojnë pozitivë pa simptoma apo shenja të koronavirusit”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...