E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

qeverise

Kosova voton të hënën për qeverinë, Haradinaj: AAK do të qëndrojë në opozitë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është shprehur se nuk do të votojë asnjë qeveri në datën 3 shkurt. Ai theksoi se Aleanca për Ardhmërinë e...

Hajdari i “tërheq veshin” shtetit: Të lëvizë, njerëzit në gjendje kaotike

Pas tërmetit fatkeq që tronditi Shqipërinë në 26 nëntor, banorët e prekur prej tij ende sot nuk kanë gjetur paqe. Kjo pasi teksa disa...

“Nuk ka nevojë për llafe”, Basha i paraqet 3 propozimet e tij Ramës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se nuk tërhiqet nga 3 propozimet e tij të dërguara, në lidhje me përballimin e situatës pas...

Zyrtarja amerikane-qeverisë: Vini në praktikë sistemin e drejtësisë penale

E Ngarkuara me Punë, e ambasadës së SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones, i ka bërë thirrje qeverisë dhe institucioneve shqiptare që të punojnë së...

Pse po protestohet sot në mbarë botën

Nga Adam Taylor “The Washington Post”  Diçka po ndodh. Nga Bagdadi në Hong Kong, nga Santiago në Barcelonë, ​​qytetet në mbarë botën kanë përjetuar protesta...

“Shqipëria në kaos”, partia e Berlusconit thirrje qeverisë italiane: Ndërhyni menjëherë

“Forza Italia”, partia e ish-kryeministrit Silvio Berlusconi, ka ndërmarrë një nismë parlamentare, ku i kërkon qeverisë italiane të ndërhyjë menjëherë për të për të...

Apel Qeverisë: Garantoni qetësinë dhe paqen publike!

Nga Mustafa Nano E duan Shqipërinë ata që kanë dalë të protestojnë në rrugë? Nuk ka pse të përjashtohet kjo gjë, sido që dashuria për...

Vendimi i Qeverisë/ Ndryshon ligji për shitjen e pronave, kush përfiton

Qeveria ka miratuar një projektligj, i cili parashikon shpërndarjen e pronave shtetërore tek individët. Kjo nismë ligjore, ndryshe nga ligji 7501, parashikon që këto...

“Rrisni pagat që shqiptarët të mos largohen”

Sipërmarrësi Flamur Hoxha kërkoi nga qeveria rritje pagash për shqiptarët, në mënyrë që ata të mos largohen nga vendi. I ftuar në emisionin “Ekopolitikë”, Hoxha...

Rikthimi i vizave, Soreca mesazh qeverisë shqiptare

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca ka komentuar vendimin e parlamentit holandez për rikthimit e regjimit të vizave me Shqipërinë. Ambasadori tha se...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT