E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

qeveria Rama

Amnistia fiskale si taksë ndaj ndershmërisë

Nga: Adri Nurellari Qeveria Rama ka deklaruar në ditët në vijim do të miratojë projektligjin për amnistinë fiskale, e cila do të lejojë deklarimin dhe...

LSI nxjerr prapaskenat pas pezullimit të Malajt nga detyra

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me zhvillimin më të fundit për Arben Malajn. Lidhur me pezullimin nga detyra...

Duhet shkruar në Kushtetutë, çdo lek i shqiptarëve të shpenzohet…

Nga: Ervis Iljazaj Qeveria Rama, në vitet e fundit, ka kryer disa investime strategjike, kryesisht rrugë, të cilat disa kanë filluar disa jo, por që...

Zbardhet skandali/Një tjetër ish-ministre e qeverisë akuzohet për plagjiaturë të Doktoraturës

Në kohën kur studentët janë ngritur në protesta masive, dhe kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre, një shuplakë e fortë vjen për qeverinë, pasi...

Ekstremisti grek kërcënon haptazi Ramën pas lirimit. Çfarë po paralajmëron?

Pas lirimit, ekstremisti grek Babis Karathanos ka dhënë një mesazh ndaj qeverisë shqiptare. “Unë shpresoj se pas praktikave të ndjekura nga regjimi shqiptar kundër...

Zbulohet marrëveshja me Greqinë, qeveria Rama miraton vendimin

Qeveria shqiptare ka vendosur të bëjë lëvizjen e parë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me Greqinë. Kështu, duket se vizita e ministrit të Jashtëm Ditmir...

Të fundit

Një 60-vjeçar nga Kosova mbytet në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues kosovar ka humbur jetën sot, pasi është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen...

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...