E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
13 C
Tirana

Sondazhi nga “TIRANA TODAY”/Ministri i preferuar në qeverinë e Ramës

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Covid-19: Rritje e frikshme e rasteve të reja në vend

Kurba e Covid-19, ka shënuar sërish një rritje të frikshme në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, 832 persona...

Beteja për 25 prillin, ka bërë që palët politike të japin më të mirën e tyre gjatë kësaj periudhe. Akuza e kundër-akuza mes palëve, është kjo tabloja e përgjithshme çfarë ka ndodhur gjatë ditëve të fundit, ku edhe tensinet janë rindezur.

Por teksa jemi në prag zgjedhjesh, nuk kanë munguar edhe krijimi i partive të reja, si për ti dhënë një ‘shuplakë’ të fortë liderve të politikës shqiptare. Në këtë betejë plot tension, sharje e përplasjesh, shumëkush ka pëlqime e njëkohësisht kritika ndaj qeverisë Rama.

Për syrin e dikujt, një ministër ka bërë një punë të shkëlqyer, e për disa të tjerë, disa ministra kanë rënë në gjumë. Ndërsa pritet një urdhër nga Rama, që ata të rikthehen fort në postin e tyre.

Redaksia e “Tirana Today”, ka bërë një sondazh lidhur me ministrat e preferuar në qeverinë e Ramës. Duke matur pëlqimin e konvertuar në votë, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, ka kryesuar me 40.06 për qind të votuesve.

Pas saj vjen Ministri i Turizmit, Blendi Klosi dhe në vend të tretë Eduard Shalsi, Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes.

Në një kohë kur i gjithë globi është përfshirë nga pandemia, dhe vemendja është nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, qytetarët e kanë vlerësuar shumë pak, me 2.87 për qind, duke e renditur në vendin e shtatë.

Po kështu një peshë të madhe gjatë kësaj periudhe ka patur edhe Arben Ahmetaj, Ministër i Shtetit për Rindërtimin, i cili është një vend para Manastirliut, me 3.18 për qind të votave.

Tërmeti shkatërrimtar i vitit që lamë pas, solli shumë humbje jete, të lënduar por edhe qindra familje të qiell të hapur. Ministri është parë shpesh në daljet për mediat, së bashku me kryeministrin Rama, ku ka asistuar për rindërtimin e banesave.

E ndërsa në fund të listës qëndron Elisa Spiropali, e cila duket se e ka humbur mbështëtjen e shqiptarëve, duke i dhënë pak vota, fare të pallogaritshme në krahasim me kolegët e saj.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

LAJM I FUNDIT/ Veton Surroit i rikthehet titulli “Qytetar Nderi”

I rikthehet titulli “Qytetar Nderi” Veton Surroit, pasi prefekti i Kukësit refuzon vendimin e Këshillit të Qarkut Kukës. Publicistit dhe politikanit nga Kosova, Veton...

Zyrtare/ Vijon ora policore, Komiteti i Ekspertëve nuk bën asnjë ndryshim

Komiteti i Ekspertëve vendosi ditën e sotme që të mos ketë masa të reja. Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se aktualisht do të vijojmë...

Britania do nisë vaksinimin javën e ardhshme, Interpoli lëshon alarmin global

Britania u bë vendi i parë në botë që zyrtarizoi vaksinën kundër koronavirusit, që pritet të nisë të mërkurën e javës që vjen. Zyrtarët...

Hetimet e SPAK/ Ish-drejtori i burgut 313 akuzohet për korrupsion

SPAK ka përfunduar hetimet për procedimin penal të Eduard Strugaj, ish drejtor i burgut 313-të dhe të pandehurve të tjerë. I pandehuri Eduard Strugaj,...

‘Bashkë do ia dalim’, Kosova me masa kufizuese për festat e fundvitit

Shifrat në rritje të infektimeve të reja, ka detyruar autoritetet në Kosovë të ndërmarrin masa të reja. Duke analizuar situatën e ku nuk ka patur...