E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

punonjës

Gjobë punëdhënësve që nuk aplikojnë për ndihmën financiare të punonjësve

Këshilli i Ministrave ka vendosur të gjobisë punëdhënësit që nuk aplikojnë për ndihmën financiare të punonjësve të tyre me një shumë prej 50 mijë...

U përfshi në sherrin në Fier, shkarkohet punonjësi i policisë

Një punonjës i Policisë së Shtetit, jashtë orarit të shërbimit, është përfshirë mbrëmjen e së shtunës në një sherr në afërsi të sheshit qendror...

COVID-19 godet Komisionin Europian, humb jetën një nga punonjësit

Koronavirusi ka goditur edhe Komisionin Europian. Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka bërë me dije se një nga punonjësit e stafit të...

COVID-19/ Prokuroria e Shkodrës në karantinë, infektohet një nga punonjësit

Koronavirusi ka prekur dhe Prokurorinë e Shkodrës. Raportohet se një Oficer i Policisë Gjyqësore ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Thuhet se punonjësi ka qenë në...

Koronavirusi/ Rama: Punonjësit e qendrave sociale po bëjnë një sakrificë fantastike

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook shprehet se në këtë situatë të pazakontë të shkaktuar nga koronavirusi, punonjësit e qendrave...

Takoi kolegen e tij kineze, gjermani infekton me koronavirus 3 shokët e punës

Katër gjermanë janë prekur nga koronavirusi kinez pa shkuar fare në Kinë, duke u bërë rasti i parë në Evropë i transmetimit të sëmundjes...

Punonjësi i fondacionit falsifikon letrat e aplikuesve për kredi

Aplikoi për kredi dhe s’e fitoi, por pas tetë vitesh e sheh veten debitor. Është kjo historia e pazakontë që i ka ndodhur një qytetari...

Goditet punonjësi i Bashkisë së Vlorës

Është dhunuar një punonjës i Bashkisë së Vlorës. Sipas burimeve policore autori ka pasur edhe një bashkëpunëtor. Njoftimi i policisë: “Policia ka arrestuar në flagrancë...

“Tërmet” në Bashkinë e Skraparit, shkarkohen 80 punonjës të administratës

Kryebashkiaku i Skraparit Adriatik Mema ka shkarkuar nga puna rreth 80 punonjës të administratës së Bashkisë. Raportohet se shkarkimet nga puna kanë vijuar gjatë...

Braçe: Punonjësit të shtetit i bëhet presion nga organi i akuzës

Të enjten kryeministri Edi Rama deklaroi në Kuvend se një prokuror në Durrës punon për bandat kriminale dhe u bën shantazh nëpunësve të shtetit. Zëvendëskryeministri...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT