E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Akuzohej për vjedhje, godet punonjësin e policisë, arrestohet 40-vjeçari në Elbasan

Një 40-vjeçar, i cili akuzohej për vjedhje, është vënë në pranga në Elbasan, ndërsa në momentin e kapjes ka bërë rezistencë duke goditur edhe një nga punonjësit e policisë.

Raportohet se personi i arrestuar është shtetasi Dh.B., 40 vjeç. Sipas policisë, ky person më datë 25.07.2020, në fshatin Katundi i Ri, dyshohet se ka vjedhur disa kabuj elektrik bakri në magazinën e shtetases M.H., banuese në Tiranë.

Gjithashtu, janë proceduar në gjendje të lirë shtetasit: T.M., A.D., dhe E.D., (fqinjët e shtetasit të arrestuar) pasi në cilësinë e dëshmitarëve okular nuk kanë kallëzuar krimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...