E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Conte paralajmëron largimin nga Interi: Do ta sqarojmë situatën me qetësi

Conte e mbylli pa asnjë trofe vitin e tij të parë në krye të stolit të Interit. Po ashtu pas ndeshjes së fundit në Serie A edhe pas dështimit në finale të Europa League, Conte ka lënë vend për largim nga Interi.

“Disa gjëra këtë vit nuk më kanë pëlqyer, me gjithë respektin për të gjithë. Unë kam një familje dhe duhet të kuptoj nëse futbolli është prioriteti apo familja ime. Nëse disa situata ndikojnë te familja ime, kjo nuk është e pranueshme për mua. Gjithçka ka një limit, duhet të kuptoj ku është limiti im. Do ta sqarojmë situatën me qetësi dhe unë do të jem gjithmonë mirënjohës për mundësinë që të kaloja një vit të madh tek Inter, por që ka qenë edhe shumë i vështirë”, u shpreh Conte.

Sa i përket zhvillimit të ndeshjes, trajneri ka theksuar se është përvoja e Sevilla-s në finale të tilla që ka bërë diferencën.

“Ka qenë një ndeshje shumë e vështirë dhe e barabartë. Ne kemi pasur raste, por jemi ndëshkuar nga një devijim i pafat i Lukakut. Ndjejmë keqardhje, por skuadra dha gjithçka kundër një rivali me shumë përvojë që është mësuar me ndeshje të tilla dhe që ka fituar finalen disa herë. Në fund, kjo është ajo që ka bërë diferencën”, deklaroi Conte, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...