E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Conte

Kryeministri Conte: Shkollat rifillojnë më 14 shtator, nën masa sigurie maksimale

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, është shprehur se shkollat në Itali do të rihapen më 14 shtator. Gjatë një konference për shtyp, Conte tha se qeveria...

Itali/ Prokurorët marrin në pyetje kryeministrin Conte mbi masat e hershme për koronavirusin

Prokurorët morën në pyetje kryeministrin italian, Giuseppe Conte, të premten në lidhje me masat e marra nga qeveria për pandeminë. Kryeministri u pyet për një...

Parashikimi i Contes pas rihapjes së Italisë

Kryeministri italian duket se është i kënaqur me sjelljen e popullatës ndaj distancimit fizik, referuar masave për koronavirusin. Giuseppe Conte ka deklaruar në një...

Masat për koronavirusin/ Conte: Nuk pendohem për asgjë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte është shprehur se nuk ka asnjë pendesë, lidhur me masat e marra për të trajtuar urgjencën shëndetësore nga pandemia e...

Italia përgatitet për ‘Fazën 2’, çfarë pritet të ndodhë nga 4 maji

Kryeministri italian, Giuseppe Conte prezantoi sot dekretin e ri “Fillon Faza 2 dhe tani duhet të jetojmë me virusin”. Dekreti i cili pritet të firmoset...

Conte: Italinë e lanë vetëm, BE ka nevojë për të gjithë potencialin e saj

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte gjatë një interviste në “Sueddeutsche Zeitung” u shpreh se Bashkimi Europian ka nevojë për të gjithë potencialin e saj...

Salvini i ankohet Presidentit për Conten, zbardhet telefonata mes tyre

Ish zv.kryeministri italian, Matteo Salvini ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Italisë, Sergio Mattarella në lidhje me një deklaratë të kryeministrit Conte. Mediat...

“Gabimi i madh i Contes”/ Drejtori i medias italiane kritikon kryeministrin

Drejtori i medias “Sky Tg24”, Giuseppe De Bellis ka kritikuar kryeministrin italian, Giuseppe Conte për sulmet e tij ndaj opozitës në këtë periudhë krize. Në...

Conte i prerë: Masat shtrënguese do vijojnë deri më 3 maj

Italia ka firmosur dekretin e ri për lëvizjen e qytetarëve në situatën e krijuar nga shpërthimi i koronavirusit në vend. Kryeministri italian, Giuseppe Conte mbajti...

Conte paralajmëron BE: Rrezikojmë të dështojmë në luftën kundër koronavirusit

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka paralajmëruar Bashkimin Evropian për rrezikun e një dështimi të mundshëm, përballë krizës së koronavirusit. Në një intervistë për BBC,...

Të fundit

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...

Java nis negativisht për të gjitha valutat e huaja. Forcohet monedha vendase

Monedha evropiane e ka nisur javën në rënie duke u blerë sot me 123.8 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë krahasuar me javën e kaluar, referuar...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...