E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

pune

Rama mesazh Bashës: E dimë vetë punën tonë, mos na pengo

Përgjatë një interviste për “News 24” kryeministri Edi Rama iu përgjigj thirrjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë...

Bizneset e hapura/ Rama i prerë: Kush nuk shkon në punë, nuk paguhet

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur disa prej shqetësimeve të qytetarëve, lidhur me masat kufizuese të marra nga qeveria për frenimin e koronavirusit. Në një...

Studimi/ Stresi në punë në Shqipëri në nivele të larta

Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri. Ky është konkluzioni i një studimi të fundit nga Fondacioni Friedrich...

Ambasadorja e re amerikane në Tiranë: Jam gati t’i përvishem punës

Ambasadorja e re amerikane në Tiranë Yuri Kim ka reaguar për herë të parë. Në ditën e saj të parë të punës, ajo ka deklaruar...

Sali Berisha ironizon: Vjen goditja e dytë më e rënda për Shqipërinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar me shifrat që vijnë nga Forumi Ekonomik Botëror, të cilat e rendisin Shqipërinë të parafundit për mundësitë e punësimit. “Shqipëria...

Pas largimit nga familja mbretërore, Meghan Markle i përvishet punës

Dukesha e Sussex Meghan Markle dhe Princ Harry i kanë habitur të gjithë me largimin e tyre nga familja mbretërore. Ata hoqën dorë nga statusi...

“BKH nis punën në shkurt”/ Hajdari: Nuk duhet të presim rezultate për disa muaj

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka folur në lidhje me nisjen e punës së Byrosë Kombëtare të Hetimit. I ftuar në emisionin “Arena” në Ora...

“Punoja 12 orë tek çadrat”, aktori i humorit rrëfen vështirësitë para famës

Para se të merrte famë si aktor dhe të grumbullonte të ardhurat, aktorit Olsi Bylyku i është dashur që të bëjë shumë punë të...

U largua nga Digitalb pas 10 vitesh, puna e re e Jonida Vokshit në Kosovë

Pas largimit të saj nga Digitalb, moderatorja e njohur Jonida Vokshi nuk ishte parë më një asnjë projekt tjetër televiziv. Por duket se pritjes...

“Turp të marrin bukë me vete”/Byzyka:Kujdes me ushqimin te fëmijët,bëhen agresiv

Nga Anxhela Ferra Për brezin e para viteve '90-të marrja e bukës me vete në shkollë apo në punë është diçka jo e panjohur. Por,...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT