E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

protestës

Jo vetëm Lefter Maliqi, kush është deputetja që i bashkohet protestës sot

Pas djegies së mandateve, disa nga kandidatët në listat e PD-së dhe LSI-së morën mandatet e deputetit, duke hyrë në Kuvendin e Shqipërisë. Ata...

Mesazhi i Bashës në prag të protestës: Bij dhe bija të shqiptarëve, asnjë hap pas (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pak orë para nisjes së protestës së 8 kombëtare ka publikuar spotin e protestës duke ftuar të gjithë...

Basha reagon një ditë pas protestës, çfarë paralajmëron për 8 qershorin

Një ditë pas protestës së opozitës ka reaguar kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Me ane të një postimi në Facebook Basha shkruan se...

Ambasadori britanik zbarkon në selinë e PD-së, një ditë pas protestës

Duncan Norman, ambasadori britanik në Shqipëri mëngjesin e sotëm ka zbarkuar në selinë e PD-së, për një takim më kryedemokratin Lulzim Basha. Ky takim...

Pak orë para protestës, Rudina Hajdari ka një thirrje: Sjellja barbare…

Deputetja Rudina Hajdari ka një apel pak orë para protestës së opozitës së bashkuar. Në një postim në Facebook, deputetja bën thirrje që të shmanget...

Video/ Sherr mes protestës, dhunohet keq “hajduti i xhepave”

Ka pasur një përplasje mes protestuesve te godina e Kryeministrisë, ku është dhunuar një person i dyshuar si spiun. Protestuesit janë shprehur për gazetaren e...

“Cunami me 200 mijë protestues”, Berisha jep detajet para protestës: Regjimi po dridhet

Ish-kryeministri Sali Berisha pak orë para protestës e cila do të fillojë në orën 18:00 para Kryeministrisë zbulon disa detaj për pjesëmarrjen e madhe...

Harta/ Zbulohet plani i protestës, ja si opozita do të rrethojë Parlamentin

Ndryshe nga protestat e mëparshme, që janë përqendruar tek hyrja kryesore e Parlamentit, opozita ka një plan tjetër për nesër. “BalkanWeb” mëson se plani...

Dita e 137 e protestës te “Unaza e Re”, Vasili bën paralajmërimin e rreptë për policinë

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazës së Madhe, nga i cili rrezikojnë shembjen...

Plas tek opozita/ Pas protestës Monika Kryemadhi sherr me Lulzim Bashën

Protesta e së shtunës ka pasur edhe një aspekt tjetër të saj, debatin e fortë mes kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi dhe kreut të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...