E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Plas tek opozita/ Pas protestës Monika Kryemadhi sherr me Lulzim Bashën

Protesta e së shtunës ka pasur edhe një aspekt tjetër të saj, debatin e fortë mes kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Gjithçka mësohet se ka ndodhur pas mbylljes së protestës nga Lulzim Basha.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se debatet midis dy drejtuesve kryesorë të opozitës kanë qenë të ashpra dhe shkak duket të ketë qenë axhenda politike e kreut të PD-së.

Kryemadhi ka debatuar fort për shkak të sjelljes së Bashës dhe mënyrës sesi ai e ka organizuar protestën, duke pretenduar se po lodh qytetarët dhe kjo është kundërproduktive.

Pra, fakti që zhvillohen protesta, vinë vërdallë rrotull Kryeministrisë dhe më pas njerëzit shpërndahen.

Pra, sipas Kryemadhit është një organizim i pa menduar mirë dhe i pa qartë nga Lulzim Basha.

Debatet kanë qënë mjaft të forta, dhe janë përplasjet e para që kanë ndodhur pas formimit të koalicionit PD-LSI. Nuk dihet ende sesi do të vijohet mes dy liderve, por burime nga PD-ja theksojnë se gjithçka do të kalohet dhe me LSI-në, sërish do të ketë konsultime për të ecur më tej në frontin opozitar.

Debati ka qënë mjaft i ashpër, dhe gati është konsideruar një sherr mes dy drejtuesve të partive politike opozitare në vend./CNA.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...