E premte, 18 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

“Cunami me 200 mijë protestues”, Berisha jep detajet para protestës: Regjimi po dridhet

Ish-kryeministri Sali Berisha pak orë para protestës e cila do të fillojë në orën 18:00 para Kryeministrisë zbulon disa detaj për pjesëmarrjen e madhe që do të ketë, duke zbuluar edhe numrin e protestuesve.

Sipas tij, shifra e protestuesve arrin deri në 200 mijë vetë. “Narkopolicia informon për një cunam prej 170-200 mije protestues!! Tronditet gjer në palcë Kakistokracia”-shkruan ai.

Postimi i Berishës:

Narkopolicia informon per nje cunam pre 170-200 mije protestues!!

Tronditet gjer ne palce Kakistokracia.

Narkopolicia informon narkoqeverine se parashikon nje pjesemarrje te jashtezakonshme ne cunamin e sotem, nga 170 gjer ne 200 mije vete! Fitore! sb

***

Gjate paradites, po me një shënim në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruante se kishte nisur marshimi i Shqipërisë drejt Tiranës.

“Shqiperia marshon drejt Tiranes. Cunami po afrohet, regjimi po dridhet! sb”- shkruan Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Navalny e quan Putinin “gënjeshtar”

Politikani opozitar i burgosur në Rusi, Aleksei Navalny, ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një “gënjeshtar që nuk mund të ndalet...

‘Euro 2020’/ Holanda mposht Austrinë, i bashkohet Italisë dhe Belgjikës në 1/8

Holanda ka mundur me rezultatin e pastër 2-0 Austrinë në ndeshjen e vlefshme për grupin C, dhe së bashku me Italinë dhe Belgjikën, ka...

Mbyti gruan dhe planifikoi të arratisej, momenti kur piloti përqafon vjehrrën

32-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos, i cili mbyti gruan e tij 20-vjeçare britanike Caroline, është një vrasës tepër gjakftohtë, dhe u mundua të fshinte çdo lloj...

Mediat dhe oligarkët/ Peza: Ja emrat e radhës që do të shpallen “non grata”

Ish-deputeti i Partisë Socialiste dhe analisti Alfred Peza, parashikon një verë të nxehtë sa i takon situatës politike, teksa u shpreh se shpallja ''non...

Holanda votoi pro hapjes së negociatave me Shqipërinë, por ka një kusht

Parlamenti holandez i dha dritën jeshile Shqipërisë ditën e sotme, pasi votoi pro hapjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Megjithatë, për negociatat, Holanda ka...