E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

protestën

Voltana Ademi udhëheq protestën: Më 1 korrik në burg politik ose në eksod

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi gjatë protestës marshim që është organizuar nga PD për të bllokuar mitingun e Ramës është shprehur se jemi në...

Basha reagon për protestën e djeshme: Europa e dëgjoi zërin e shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës. Ndër të tjera Basha shkroi se Europa e dëgjoi zërin...

Rudina Hajdari reagon për protestën: Kjo betejë është në emër të të gjithë qytetarëve

Një ditë më parë opozita organizoi protestën e 6 kombëtare, e cila zgjati rreth 2 orë e 30 minuta dhe ndryshe nga 5 të...

Ekskluzive/ Përplasjet në protestën e 11 majit, shpërblimi fut në “sherr” policët

Opozita prej disa muajsh ka braktisur Parlamentin duke djegur mandatet e deputetit dhe ka vërshuar në rrugë për të protestuar. Deri tani PD, LSI...

“Russia Today” transmeton live protestën e opozitës (Video)

Protesta e opozitës në Tiranë para Kryeministrisë ka bërë jehonë edhe në mediat prestigjioze botërore. Është Zëri i Amerikës që transmeton “live” atë çfarë...

Opozita organizon protestën e 4 kombëtare, zbulohet data

Opozita nuk do të ndalet së protestuar për të rrëzuar qeverinë Rama, e cila sipas ka ardhur në pushtet duke manipuluar zgjedhjet dhe është...

Spiropali ironizon protestën opozitës: Edhe 10 herë në ditë 10 vjet rresht ta mësyjnë…

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali, njëherësh zëdhënëse e qeverisë, ka reaguar me nota ironizuese për protestën e opozitës së bashkuar. Përmes...

“Pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme!”, ç’thotë Rama për protestën

Kryeministri Edi Rama nuk ka preferuar të qëndrojë në Tiranë, kur opozita ka organizuar një protstë masive dhe kërkon largimin e tij. Protesta e...

Skenari i fshehtë i opozitës për protestën: Shpresa e drejtuesve është që…

Në emisionin Java në RTSH, analisti Lorenc Vangjeli citon burime të rezervuara të opozitës sipas të cilave, protesta e të shtunës do të ketë...

“Tirana e do shtetin”, Veliaj flet për protestën: Ata që erdhën dje për ekskursion…

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka mbajtur fjalimin hapës të nisjes së festimeve për Ditën e Verës, ku nuk ka nguruar të flasë edhe për protestën...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...