E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Opozita organizon protestën e 4 kombëtare, zbulohet data

Opozita nuk do të ndalet së protestuar për të rrëzuar qeverinë Rama, e cila sipas ka ardhur në pushtet duke manipuluar zgjedhjet dhe është e kapur nga krimi. Partia Demokratike dhe aleatët e saj do të organizojnë protestën e radhës më 11 maj.

Deri më tani, opozita ka realizuar 9 protesta, tre prej të cilave konsiderohen kombëtare, dhe e tillë do të jetë edhe ajo e 11 majit.

Gjithashtu, opozita ka realizuar edhe 7 protesta më të vogla përpara Parlamentit në rreth dy muaj që kurse vendosi të digjte mandatet e deputetëve në Parlament.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...