E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

pronat

“Bëni kujdes! Prona do të shkojë tek i zoti”, Kadastra: Mos u mashtroni

Kadastra Shqiptare ka apeluar ndaj qytetarëve, që të kenë kujdes e të mos bien pre e disa personave që paraqiten si punonjës të këtij...

“Gaz lotsjellës për të grabitur tokat në Velipojë”, Basha nxjerr pamjet e rënda

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka dënuar dhunën e ushtruar nga policia ndaj pronarëve të lokaleve në Velipojë, të cilët ishin sot pjesë e...

“Pronat dhe pakicat kombëtare”, qeveria greke shprehet kundër Shqipërisë

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Greqisë, Alexandros Gennimatas, ka deklaruar se Shqipëria duhet të zbatojë rekomandimet për çështjen e pronave. Ai është shprehur...

Përplasjet për pronat në Shqipëri, kërkesa urgjente e Spartak Ngjelës

Avokati Spartak Ngjela shprehet se ngritja e një instituti shkencor për çështjen e pronës në Shqipëri është një kërkesë urgjente. Sipas tij, ky institucion duhet...

Artan Lame bën publike kërcënimet serioze që ka marrë

Artan Lame, Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, ka treguar kërcënimet që ai ka marrë sa i përket çështjes së pronave në bregdet. I...

“Të dërgohet në Hagë”, Tritan Shehu komenton paktin detar me Greqinë

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu, ka komentuar takimin e zhvilluar ditën e sotme mes kryeministrit Edi Rama dhe atij grek Kyriakos Mitsotakis. I ftuar në...

“Do vemë dorë mbi çdo plagë”, Lame: Pronat bllokojnë investimet

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka ndarë me publikun problemet lidhur me pronat. Ai që në krye të herës nënvizoi faktin se problemi me...

“Për Ramën, dielli do dalë përsëri”, numri 2 i PD-së reagon ashpër

Numri 2 i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar përmes një postimi në Facebook për deklaratën e kryeministrit Rama, ku u shpreh se "Hapen...

Bënë për spital hallën, Gjykata jep vendimin për 2 vëllezërit

Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka dhënë masën “Arrest me burg” për dy vëllezërit që dhunuan hallën e tyre pak ditë më parë. Në...

Zihen për pronat, 62-vjeçari godet me sëpatë komshiun

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në zonën Vorës, ku një 62-vjecar ka goditur me sëpatë komshiun e tij 46-vjeçar. Sipas raportit të policisë,...

Të fundit

Java mbyllet pozitivisht për valutat e huaja, dobësohet dollari amerikan

Kjo javë është mbyllur pozitivisht për monedhën europiane e cila blihet këtë të premte me 123.7 lekë dhe shitet me 124.3 lekë, sipas kursit...

“Sot në orën 13:00”/ Rama del me njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama pritet të japë vendimin final të Partisë Socialiste, mbi reformën zgjedhore. Kreu i qeverisë ka njoftuar me anë të një postimi...

E përndiqte për një kohë të gjatë, arrestohet maniaku 61-vjeçar në Tiranë

Blutë e Tiranë kanë prangosur një 61-vjeçar. Arrestimi i shtetasit me inicialet D. D., 61 vjeç është bërë nga Komisariati nr.4 në kryeqytet. 61-vjeçari dyshohet...

Gjashtë fakte/ Çfarë tregon urina për gjendjen tuaj shëndetësore

Urina është një nga elementët kryesorë, që mund të zbulojë problemet shëndetësore. Ndonëse shpesh injorohet dhe nuk i kushtojmë rëndësinë e duhur, pasojat janë...

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...