E martë, 7 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

“Ndodh pas 15 viteve”, Gjiknuri jep lajmin e mirë

Pas miratimit të Vendimit të Këshillit të Ministrave, do t’u jepen dokumentet e pronësisë banorëve të Vlorës për së paku 120 objekte, që kanë kaluar fazën e vetëdeklarimit. Lajmin në fjalë e ka përcjellë deputeti i PS, Damian Gjiknuri , i cili ka shprehur falenderimet ndaj kryeministrit Rama, Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dhe Agjencisë Shtetërore të Kadastrës.

Gjiknuri citon se ky akt i hap rrugën Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, për të kryer brenda pak kohësh legalizimin dhe dhënien e dokumenteve të pronësisë për banorët e së paku 120 objekteve që kanë kaluar fazën e vetëdeklarimit. Kjo i jep fund kalvarit të tyre 15 vjeçar në kushtet e pamundësisë për certifikimin e pasurisë.

Statusi

Lajm i mirë miratimi i Vendimit të Këshillit të Ministrave për ndryshimin e kufirit të zonës ekonomike ZK 8604 në qytetin e Vlorës. Ky akt i hap rrugën Agjencisë Shtetërore të Kadastrës për të kryer brenda pak kohësh legalizimin dhe dhënien e dokumenteve të pronësisë për banorët e së paku 120 objekteve që kanë kaluar fazën e vetdeklarimit. Një angazhim i marrë para banorëve dhe premtim i mbajtur që i jep fund kalvarit të tyre 15 vjeçar në kushtet e pamundësisë për çertifikimin e pasurisë. Një falenderim i veçantë për Kryeministrin Rama, Ministren e Financave dhe Ekonomisë ashtu sikurse Agjencinë Shtetërore të Kadastrës për punën e bërë gjatë këtyre muajve për ti dhënë zgjidhje këtij problemi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...