E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

pronat

Bënë për spital hallën, Gjykata jep vendimin për 2 vëllezërit

Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka dhënë masën “Arrest me burg” për dy vëllezërit që dhunuan hallën e tyre pak ditë më parë. Në...

Zihen për pronat, 62-vjeçari godet me sëpatë komshiun

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në zonën Vorës, ku një 62-vjecar ka goditur me sëpatë komshiun e tij 46-vjeçar. Sipas raportit të policisë,...

Hahn: Shqipëria, probleme me të drejtën e pronës. BE po e monitoron

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi...

Nga vilat luksoze, tek makinat e shtrenjta/Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë të Admir Muratajt e vëllezërve të tij

Prokuroria kërkon seksuestrimin e pronave të Admir Muratajt, personi i cili mbeti i vrarë në grabitjen e miliona eurove tre ditë më parë në...

“Aktorët politikë nuk ulen pa arritur kulmin kriza”, Milo: Mafia shtetërore po zapton pronat

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo, aktualisht kryetar i Partisë Demokracia Sociale i ftuar në emisionin "5 Pyetjet nga Babaramo" komentoi aktualitetin politik, debatin për...

Skandali: Qeveria fshin nga Fletorja Zyrtare VKM-në për pronat në bregdet, pas presionit të Athinës

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë më 27 shkurt të këtij viti vendosi pezullimin e procesit të dhënies së titujve të tokave bujqësore të cilësuara...

Tsipras kërcënon hapur: Veto për Shqipërinë, nëse preken pronat e minoritetit grek

Gjatë një samiti mes liderëve të Greqisë, Bullgarisë, Serbisë dhe Rumanisë, kryeministrit grek Alexis Tsipras është shprehur se zhvillimet e fundit me Shqipërinë nuk...

“Far West” në Ksamil për pronat “pa pronar”. Iu bë atentat, prokurori-qytetarit: Çfarë kismeti të kesh!

Shpërthime tritoli, vendosje eksplozivi dhe tentativë vrasjeje kanë ndodhur gjatë dy viteve të fundit në zonën e Ksamilit, në Sarandë. “Fiks Fare” investigoi problematikat...

Vrasja e Lirie Xhepës, flet autori në gjyq: Nderi i familjes dhe kërkesa për pronat…

Gjykata për Krime të Rënda la në burg pa afat autorin e dyshuar të vrasjes së Lirie Xhepës, Dashamir Xhepën, vrasje e kryer rreth...

Pronat në Himarë/Biznesmeni i ‘kërkon llogari’ ambasadores greke në Tiranë: Cili është roli juaj

Kryetari i Shoqatës për Mbrojtjen e Pronave, Shtëpive, Historisë dhe Kulturës Nikollaq Neranxi i ka bërë një letër të hapur ambasadores greke në Tiranë,...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...