E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

pronarë

Ushtronin muzikë pas orarit të ndaluar, gjobiten pesë pronarë

Policia në Durrës ka gjobitur pesë pronarë të objekteve në Durrës, pasi janë kapur në shkelje të Aktit Normativ. Pronarët janë gjobitur me nga një...

Nis protesta para kryeministrisë, pronarët e bareve dhe artistët përplasen me policinë

Ditën e sotme, qeveria vendosi që të mbyllë klubet e natës, diskot, lounge baret si dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre. Mosrespektimi i këtij...

Pasuria e presidentit dhe Monika Kryemadhit, pronarë në 13 apartamente

Në deklaratën fillestare të pasurisë në vitin 2013 çifti Meta deklaronte pak më shumë se 20 mijë euro gjendje parash, një automjet me vlerë...

Nis gjykimi kundër Volkswagen-it, 450 mijë pronarë makinash duan dëmshpërblim

Të hënën organet e drejtësisë në Gjermani kanë nisur proces të ri gjyqësor kundër prodhuesit të makinave “Volkswagen”. 450 mijë pronarë makinash kanë paraqitur ankesa...

Lirohen 2000 m2 plazh në Durrës, procedohen penalisht 12 pronarë

Në plazhin e Durrësit janë liruar rreth 2000 m2 sipërfaqe e zaptuar në mënyrë të kundërligjshme, teksa janë proceduar penalisht 12 pronarë subjektesh. Sipas policisë,...

“Plazh i lirë” në jug. Procedohen 6 pronarë dhe n/kryetari i Bashkisë Sarandë

Policia e Shtetit vijon operacionin “Plazh i lirë” për lirimin e hapësirave publike të zaptuara në mënyrë të paligjshme, si dhe për parandalimin, evidentimin...

Lulzim Basha: Për Ramën, oligarkët e disa pronarë mediesh

Nga Lulzim Basha/ Së pari dua t’ju falënderoj nga zemra për punën e jashtëzakonshme që keni bërë në këto javë, në këto muaj përballje,...

“Bomba” e ditës, Milani me pronarë të rinj: Premtohen investime të çmendura

“Qatar Investment Authority” po kërkon të zgjerojë shtrirjen e vet në futbollin evropian, pasi deri tani kanë blerë Paris Saint-Germain dhe e kanë rritur...

Gratë pronare të mira? Ja në cilat biznese mbizotërojnë

Në vitin 2016, përqindja e pronareve/administratoreve gra është 26,8%, sipas INSTAT. Përqindja e grave pronare apo administratore në ndërmarrjet e vogla (1-4 të punësuar)...

Investigimi/Koncesionet e inceneratorëve me pronarë të panjohur

Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të rregjistruara në parajsa fiskale janë fituese...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...