E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Pronarët e Interit do i ndryshojnë emrin skuadrës, 5 alternativat e mundshme

Mediat aziatike raportojnë s klubi tjetër në pronësi të “Suning”, kolosit të Nankinit me në krye familjen Zhang, me Stivenin që është edhe presidenti i Interit, mund të ndryshojë së shpejti emër.

Në listë ka disa alternativa të mundshme, siç ka raportuar ditën e djeshme portali “Titan Sports Plus”.

Ndër to janë, Jiangsu FC, Jiangsu Jinling (Jinling është emri antik i qytetit të Nankinit, ku ka selinë skuadra), Jiangsu Bravelions, Jiangsu Warriors dhe Inter Jiangsu.

Gjithmonë, bazuar tek i njëjti burim është shumë e mundur që të zgjidhet Jiangsu FC.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...