E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

procedon

VIDEO/ Lokali i natës plot me klientë, policia procedon penalisht pronarin

Policia e Fierit ka proceduar penalisht pronarin e një lokali, për shkak se nuk zbatoi masat e vendosura në kuadër të pandemisë. Gjithashtu, është...

Mbante lokalin hapur edhe pa licencë, e pëson e reja në Durrës

Administratorja e një lokali në Durrës është proceduar penalisht nga policia, pasi mbante lokalin hapur dhe ushtronte aktivitetin pa licencë. Shtetasja me iniciale A. H.,...

Tirana-Partizani/ Arrestohen 2 tifozë, 9 të tjerë procedohen penalisht

U zhvillua mbrëmjen e djeshme derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani, ndeshja e cila përfundoi me rezultatin 5-1 për bardheblutë. Mirëpo ditën e sotme policia njofton se...

Vidhnin energji elektrike, procedohen penalisht 12 persona

OSHEE bën me dije se 12 persona janë proceduar penalisht, pasi janë kapur duke vjedhur energji elektrike. Pas kontrolleve të kryera, rezultoi se 12 abonentë...

Protesta/ Policia procedon penalisht Gazment Bardhin dhe 32 protestues

Policia e Tiranës ka publikuar shifrat zyrtare të personave të cilët janë duke u proceduar pas protestës së djeshme. Sipas policisë janë 33 të...

Video/Furtunë në Kurbin, procedohen penalisht 11 ish-zyrtarë. Ja akuzat

Procedohen penalisht 11 shtetas, ish- punonjës në Z.V.R.P.P.Kurbin dhe qytetarë përfitues toke. Ata akuzone për fallsifikime dokumentash, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të...

Bllokuan rrugën e dogjën goma, policia procedon 23 persona

Policia ka proceduar ditën e sotme 23 persona, të cilët kanë protestuar të enjten duke bllokuar rrugë dhe duke djegur goma. Sipas policisë për...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...