E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Bllokuan rrugën e dogjën goma, policia procedon 23 persona

Policia ka proceduar ditën e sotme 23 persona, të cilët kanë protestuar të enjten duke bllokuar rrugë dhe duke djegur goma. Sipas policisë për 23 personat procedimi ka nisur pasi ata kanë bllokuar rrugën dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve.

Njoftimi i policisë
Në lidhje me protestën e zhvilluar më datë 05.04.2018, ora 10:00 -12:25 , në afërsi të kryqëzimit të Kosoves, në aksin rrugor Mamurras – Milot, Njësia Administrative Milot Bashkia Kurbin, nga Komisariati i Policisë Kurbin në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, janë referuar materialet hetimore për fillimin e proçedimeve penale për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme “ “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” “Prishja e qetësisë publike” të kryera në bashkëpunim, parashikuar nga nenet 262-25, 293-25 dhe 274 -25 të Kodit Penal , për 23 organizatorët.

Konkretisht për shtetasit :

F.N. 47 vjeç banues në Tiranë ,

N.M. 53 vjeçe banuese në Tiranë,

V.T. 56 vjeç banues në Tiranë ,

A.B. 43 vjeç banues në Tiranë,

A.F. 50 vjeç banues në Tiranë,

B.S. 42 vjeç banues në Tiranë,

P.S. 47 vjeç banues në Bulqizë,

L.M. 40 vjeçe banuese në Lezhë ,

Xh.Gj. 55 vjeç banues në Tiranë ,

L.L. 59 vjeç banues në Shkoder,

A.D. 48 vjeçe banuese në Tiranë ,

A.Z. 48 vjeç banues në Tiranë,

R.Ç. 56 vjeç banues në Shkoder,

Gj.U. 59 vjeç banues në Shkoder,

V. A. 43 vjeçe banuese në Shkodër,

B.Sh. 39 vjeç banues në Kukës,

N.R. 53 vjeç banues në Burrel,

B.Ç. 52 vjeç banues në Burrel,

B. D. 48 vjeç banues në Tropojë,

B.H. 54 vjeç banues në Milot,

Lexo edhe :   Efektivët dalin përdorues droge: Jemi me ilaçe, do padisim laboratorin

P.M. 50 vjeç banues në Lezhë,

E.R. 24 vjeçe banuese në Laç,

Z.H. 57 vjeç banues në Shkodër

Njëkohësisht, u proceduan penalisht edhe 3 shtetas për veprat penale “ “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme “ “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit “, kryer në bashkëpunim , dhe “Prishje e qetësisë publike” “Ndotja e ajrit “të parashikuar nga nenet 262-25, 293-25, 201 dhe 274 të Kodit Penal , pasi gjatë zhvillimit të tubimit , kanë djegur në rrugë disa goma. Ata janë : G.S. 16 vjeç banues në Kurbin , D.C. 16 vjeç banues në Kurbin, K.B. 16 vjeç banues në Laç. Gjithashtu, po në lidhje me protestën , janë proçeduar edhe disa persona të tjerë për pjesëmarrje aktive.

Lexo edhe :   Efektivët dalin përdorues droge: Jemi me ilaçe, do padisim laboratorin

Materialet proceduriale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin , për veprime të mëtejshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...