E premte, 10 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

Prishtine

Rama jep lajmin e rëndësishëm nga Kosova

Kryeministri Edi Rama njoftoi se nga sot hyn në funksion rrjeti i përbashkët energjitik i interkonjeksionit Kosovë-Shqipëri. Kreu i qeverisë e bëri të ditur këtë...

“Ra ky mort dhe u pamë në… Prishtinë”

Nga Mero Baze Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po viziton Kosovën në të njëjtën ditë, kur në Uashington do  të nisnin bisedimet Kosovë-Serbi, të dështuara...

Rama-Thaçi, takim ‘kokë më kokë’ në Prishtinë (VIDEO)

Pas takimit të mbajtur pak çaste më parë me Albin Kurtin, kryeministri Rama është takuar me Hashim Thaçin. Kreu i qeverisë së Shqipërisë, ka zhvilluar...

Rihapet Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, të shtunën pas mesnatës ka ateruar fluturimi i parë nga Baseli pas më shumë se tre muajsh. Të gjitha fluturimet...

Ja kur do rihapet Aeroporti i Prishtinës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për rihapje të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, nga data 28 Qershor. "Të gjithë udhëtarët që hyjnë në Republikën...

“Duam zgjedhje!”, Albin Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni

Protestuesit u mblodhën sot në shesh të Prishtinës, për të kërkuar zgjedhje të reja. Lidhur me këtë gjest, kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka...

Një laborator privat në Prishtinë kryen ilegalisht teste për COVID-19

Laboratori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik është i vetmi institut i autorizuar në Kosovë për të kryer teste për COVID-19. Ndërkohë së fundmi është...

Kurti: Ka politikanë në Prishtinë dhe Beograd që duan konflikt në Kosovë

Në një video-mesazh të bërë publik, kryeministri ende në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka pohuar se ka politikanë e zyrtarë në Prishtinë dhe...

“Comodita Home” ndihmon Qendrën e Studentëve me 1 mijë dyshekë dhe 5 mijë jastëkë

Në këtë periudhë ku koronavirusi është shndërruar në kërcënim serioz për shumë shtete, solidariteti nuk ka munguar! Qendrës së Studentëve në Prishtinë, e cila është...

Të shtëna në Prishtinë, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur në Prishtinë si pasojë e disa të shtënave me armë zjarri. “Rreth orës 17:00 kemi marrë informatën se në...

Të fundit

Keni probleme me mushkonjat? Zhdukini përgjithmonë me limona e hudhra

Pickimet e mushkonjave shkaktojnë jo vetëm bezdisje, por edhe kruarje, të cilat shpesh sjellin infeksione. Ndonjëherë, kafshimet e mushkonjave dhe nga insekte të tjera,...

Sherri tek Partizani/ Zbulohet kush u zu me Boldorin poshtë pallatit

Ka shkuar në pesë numri i të infektuarve me COVID-19 te skuadra e Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije klubi i Partizanit në...

Shifra të frikshme nga pandemia, 2 pacientë humbin jetën tek Infektivi

Pandemia ka mbërthyer vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sërish për shifra në rritje të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar...

Të infektuarit tek Partizani, FSHF merr vendimin final për derbin

FSHF ka marrë vendimin final për derbin Partizani-Tirana. Situata kaotike tek të kuqtë lidhur me të infektuarit me koronavirus, vuri në dyshim zhvillimin e...

Pandemia/ Bëri testin, dalin përgjigjet për vëllain e kryeministrit

Tashmë ka shkuar në pesë numri i lojtarëve të infektuar me koronavirus te Partizani, para derbit të kryeqytetit. Deian Boldor dhe Besnik Ferati ishin...