E premte, 7 Maj, 2021
24 C
Tirana

Etiketa

politikane

Shehi: Politikanët në Shqipëri vjedhin me qejf

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi deklaroi se qeveria nuk ka asnjë program për qytetarët, teksa na ndajnë më pak se dy muaj nga zgjedhjet...

Politikanët të mbajnë përgjegjësi nëse shkelin premtimet e tyre

Nga: Stephen L.Carter “Bloomberg” Ndërsa po vazhdojnë thirrjet drejtuar guvernatorit të Nju Jorkut Edrju Kuomo për të dhënë dorëheqjen, si një profesori i drejtësisë pyes...

Pse duhen arsimuar me ngut politikanët tanë?

Nga: Ben Andoni Pak vite më parë, gazetari i një emision humoristik u bëri një pyetje disa politikanëve shqiptarë për një personazh të huaj që...

Nëntë fakte që duhet të dinë politikanët shqiptarë për SHBA

Nga: Dritan Hila Shtetet e Bashkuara shpesh herë për shkak të spektrialitetit që shfaqin në botë, konsiderohen një shtet në rënie, i dobët dhe me...

Si pastrohen paratë nëpërmjet Bitcoin në vendin tonë

Bitcoin, paraja virtuale ka nisur të përdoret edhe në Shqipëri. Të parët janë pjesëtarët e botës së krimit, por edhe politikanë, të cilët shfrytëzojnë...

Pse askush nuk duhet të habitet nga skandalet e politikanëve

Nga Joel Weinberger “Psychology Today” Mediat tradicionale por edhe ato online i japin tani mundësi publikut të shohë fjalët dhe veprimet e politikanëve në një...

Ngjela: Amerikanët iu kanë gjetur shuma të mëdha parash politikanëve shqiptarë

Vendimi për konferencën e parë ndërqeveritare do të komunikohet zyrtarisht më 7 dhjetor, por shpresat tashmë janë krejt të vakëta për Shqipërinë, pas komunikimit...

Përparim Kabo: Duhet drejtësi, Shqipëria s’ka nevojë për politikanë hipokritë

Profesori Përparim Kabo bëri një tablo të përgjithshme të sistemit të drejtësisë në vendit tonë, ndërthurur me etikën dhe moralin politik. Ai tha se Reforma...

Mjeku Kalo kritika politikanëve: Prej 30 vitesh mbushin xhepat e tyre

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo thotë se Shqipëria ndodhet në tehun e thikës të ekzistencës shëndetësor, ekonomike dhe politike. Kalo bën thirrje që të mos shpërndahen...

Politikanët gjermanë të shqetësuar për zhvillimet në zgjedhjet amerikane

Rezultati i ngushtë i deritashëm i zgjedhjeve amerikane po shkakton shqetësim te politikanët gjermanë. Qeveria gjermane nuk dëshiron ende të komentojë për zgjedhjet në...

Të fundit

Kuvendi diskutonte shkarkimin e tij, Meta në kafe me deputetin socialist

Paraditen e sotme, teksa Kuvendi po diskutonte për shkarkimin e tij dhe ngritjen e një Komisioni Hetimor, Presidenti i Republikës Ilir Meta, është fotografuar...

Kosovë, 3 viktima dhe 170 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit

Katër viktima dhe 170 raste të reja me koronavirus u raportuan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...