E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

policia greke

Sulmohet televizioni “SKAI” në Greqi

Persona të panjohur, në orën 3 të mëngjesit kanë sulmuar me molotov televizionin grek “SKAI”. Sulmi në fjalë është kryer nga 4 burra me...

“Nuk kishin arsye urgjente”, policia greke gjobit 12 shqiptarë

12 emigrantë shqiptarë të cilët donin të ktheheshin në Shqipëri, janë gjobitur nga policia greke me 300 euro. Në këto ditë pandemie, mësohet se...

EMRI/I riu shqiptar zhduket pa gjurmë, çfarë i tha shoku i dhomës vëllait të tij

Policia greke po heton zhdukjen e një të riu shqiptar, pas denoncimit të bërë nga vëllai i tij, Agustin Ndoj. Martin Ndoj, 26-vjeç, i cili...

EMRAT/ Shkëmbim zjarri mes policisë greke dhe bandës shqiptare, 2 të plagosur

Një operacion i policisë greke i zhvilluar gjatë 24 orëve të fundit, ka bërë të mundur shkatërrimin e një organizate kriminale shqiptare. Sipas mediave grek,...

1.3 ton lëndë narkotike/DEA amerikane dhe policia greke godasin rrjetin shqiptar

Policia greke ka sekuestruar në një operacion të koordinuar me DEA-n amerikane plot 1.3 ton kokainë në Agreinjo, pranë Patras. Deri tani raportohet se...

“Vidhnin bagëti”, kush janë babë e bir që shkëmbyen zjarr me policinë greke

Katër shqiptarë kanë shkëmbyer zjarr me policinë greke në Gumenicë. Kjo përplasje është shënuar në çastin kur shqiptarët po tentonin të hynin në tokën...

Greqi/ 38-vjeçari shqiptar rreh të fejuarën në mes të rrugës

Policia greke ka arrestuar një 38-vjeçar shqiptar, pasi ka dhunuar të fejuarën e tij. Sipas mediave fqinje, shqiptari që përfundoi në prangat e policisë...

Policia greke godet rrjetin e trafikut të drogës Shqipëri -Turqi

Policia greke dha të martën të dhëna zyrtare lidhur me operacionet ndaj një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës, anëtarët e të cilit ishin...

Policia greke operacion nga ajri, toka dhe uji/ Ja arsyeja

Policia greke po zhvillon një operacion të madh në ishullin e Skopelos. Mediat greke raportojnë se forca të shumta nga ajri, toka dhe uji po...

I lexoi mesazhin në telefon, babai godet me grushte dhe shkelma 15-vjeçaren

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi ushtroi dhunë fizike ndaj vajzës së tij 15-vjeçare. Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur të dielën,...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT