E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

Mori leje dhe nuk u kthye më në burg, kush është shqiptari që u arrestua dje në Greqi

Policia greke arrestoi dje shtetasin shqiptar, Agim Margegaj, pasi nuk u kthye në burg pas lejes disa ditore për të qëndruar jashtë.

Margegaj rezulton me burgim të përjetshëm në Greqi për vrasje me dashje, tentativë vrasje më shumë se një herë, grabitje në bashkëpunim, armëmbajtje pa leje dhe përdorim arme.

Ndërkohë, ai rezulton edhe në listën e personave më të kërkuar nga Shqipëria. Në listën e publikuar nga policia në vitin 2018, rezultonte edhe emri i Agimit. Ai është dënuar në Lezhë me 35 vite burg për veprën penale vrasje.

43-vjeçari u kap dje me 5.5 kg heroinë nga një operacion policor në Artemida të Athinës. Policia është në kërkim të një fugoni tip Benz, që dyshohet se kishte kaluar nga Kakavija. Pra dyshimet janë që droga të ketë ardhur nga Shqipëria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mediat ekuadoriane: Si u përpoq bosi shqiptar i drogës të dilte nga burgu

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...