E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Piramida

“U investuan 6 mln euro”/ Rama: Ja çfarë donin të ndërtonin Berisha dhe Basha te Teatri

Kryeminstri Edi Rama është shprehur se ish-kryeministri, Sali Berisha dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha kanë pasur si synim që ta kthenin vendin ku...

10 projektet për Tiranën në 2020/ Nga Piramida, Teatri deri tek Unaza e Madhe

Dhjetë projekte të mëdha strategjike do të nisin në kryeqytet gjatë vitit të ardhshëm. Në buxhetin e 2020-ës dhe në vijim, Bashkia parashikon të nisë...

Piramida më e madhe në botë nuk gjendet në Egjipt

Piramida e Madhe e Çolulas, e vendosur në rajonin e Pueblas në Meksikë, është piramida më e madhe në botë. Sipas përllogaritjeve, ajo ka një...

“Nga ndërtimi i 17 shkollave te Piramida e Unaza”, Veliaj shpalos projektet për mandatin e dytë

Ndërtimi i 17 shkollave të reja dhe dhënia fund e mësimit – ky është objektivi kryesor që premton në mandatin e dytë, kryebashkiaku i...

Çudirat e piramidave: Kur ylli argjentinas i futbollit bëhej trajneri i Lushnjës

Pasi kishte “pasuruar” gjithë popullin e Myzeqesë me anë të skemave piramidale, Rrapush Xhaferri sjell në Lushnje në vitin 1996 ish-kampionin argjentinas të Kupës...

Video/Në Ekuador realizohet piramida e trëndafilave

Në Ekuador është bërë realizuar piramida më e madhe në botë e mbështjellë me lule trendafili, e cila hyri në Librin e Rekordeve Guinness....

Piramida “Bitcoin”, 100 mld dollarë humbje për 24 orë

Bitcoin është në rënie të lirë për 24 orët e fundit në tregun e kripto valutave. Monedha virtuale më famshme në botë ka humbur...

Të fundit

Rama i implikuar në idenë e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi? Meta flet troç

Presidenti Meta shprehu haptazi qëndrimin se është kundër planit për rishikimin e kufirit Kosovë-Serbi. I pyetur mbi deklaratën e ish-këshilltarit të Trump, John Bolton...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Denoncimi i Bashës për bazën ushtarake në Sarandë, Meta tregon hapin që do ndërmarrë

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka komentuar denoncimin e kreut të PD-së, Lulzim Basha se në sekret të plotë qeveria po u jep oligarkëve...

I mbyllur prej katër muajsh/ Rihapet Muzeu ‘Louvre’ në Paris

Pas katër muajsh që qëndronte i mbyllur, muzeu me famë botërore ‘Louvre’ në Paris është rihapur ditën e sotme. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...