E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

permbarimi

Shkodër, 17 vite për të ekzekutuar një vendim gjyqësor të formës së prerë

Fiks Fare mbylli sezonin me një denoncim për veprimet e Zyrës së Përmbarimit të Shkodrës, e cila nuk ka mundur të ekzekutojë një vendim...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Përmbaruesi ekzekuton gabim vendimin e Gjykatës. I kërkon qytetarit të mos e bëjë problem tek Fiksi

Përmbaruesi Pjetër Caka, ka ekzekutuar gabim një vendim gjykate, duke bërë që qytetari të sorollatet prej 7 vitesh dhe të mos marrë atë që...

Përplasja te “Petro Nini”/ Ish-pronari i truallit: Mos duhet të pres dhe 20 vite të tjera? Banorët më dolën nga fjala!

Ish-pronari i truallit të godinës në zonën e "Petro Ninit" , Aleksandër Gavoçi, në një lidhje telefonike për "Ora News" thotë se banorët atje...

Përmbarimi shkon për të sekuestruar shtëpinë, gjen armë dhe drogë

Shërbimi përmbarimor ka shkuar për të ekzekutuar sekuestron e banesës në një shtëpi të pabanuar në zonën e shkëmbit të Kavajës në Durrës, por...

Kërcënuan se do vetëvriteshin, zbresin nga tarraca e pallatit dy vëllezërit

Dy vëllezër kanë hipur mbi tarracën e një pallati në Durrës, duke kërcënuar se do të hidhen. Shkak është bërë kthimi i banesave të tyre...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...