E martë, 15 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

përballje

”Bëhu trim”/ Meta fton Ramën sonte për debat: Hajde me të fortët e tu

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të jetë i ftuar sonte në mbrëmje në emisionin ''Çim Peka Live''. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kreu...

Meta sfidon Ramën: E ftoj për një debat në Vlorë, por nuk vjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka ftuar sërish kryeministrin Edi Rama, për një përballje televizive në Vlorë. I ftuar në emisionin ''"6+1 Vlora", Meta...

Meta e ftoi për përballje/ Rama: Nuk kemi kohë për të humbur

Kryeministri Edi Rama nuk e ka pranuar ftesën e presidentit Ilir Meta për një përballje televizive. I ftuar në emisionin “Zgjedhje 2021 ”, Rama tha...

Zëdhënësi i Metës, sfidë Ramës: Kur do përballeni në studio televizive?

Presidenca i është përgjigjur akuzave të përfaqësuesve të maxhorancës në lidhje me “sulmin ndaj gazetarëve”. Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi thotë se ka vendosur të...

I përmendi të atin, Mehmetaj-Murrizit: Shitesh për 5 lekë, shihemi në gjykatë

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka sulmuar deputetin Mylim Murrizi, pasi ky i fundit dje në Parlament i përmendi të atin. Mehmetaj e ka cilësuar...

‘Meta të ka ftuar në debat pse fshihesh pas Twitter-it’/ Blushi i kthehet Ramës

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi i kërkon kryeminstrit Edi Rama që të respektojë marrëveshjen e 5 qershorit, dhe të dënojë në emër të OSBE,...

“Unë si ekspert, ai me pushkën top”, Malaj: Me Ramën do përballem në Kuvend

Arben Malaj ka komentuar vendimin e kryeministrit Rama për pezullimin e tij nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. I ftuar...

Trajneri i Islandës: Përballje e vështirë midis dy ekipeve të barabarta

Ditën e nesërme Shqipëria do të përballet me Islandën. Ndërkohë sot trajneri i kombëtares islandeze Erik Hamren në një konferencë për shtyp vlerësoi maksimalisht...

“Mos u emociono”, Braçe përplaset keq me gazetaren: Urdhrat konsumoji me drejtorin!

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka debatuar ashpër me një gazetare, aq sa u detyrua të ndërpresë komunikimin në ambientet jashtë Kuvendit. Pas insistimit të gazetares për...

Përballje brutale me shumë gjak dhe shenja në fytyrë, McGregor: Çfarë bishe! (Video)

Shoku i skuadrës së Conor McGregor, Artem Lobov e ka mposhtur kundërshtarin Jason Knight, pas një dueli të përgjakshëm në kafaz. Në Bare Knuckle...

Të fundit

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...

“Më arrestoi…”, burg për shqiptarin që goditi policin grek me shufër hekuri

Një fermer shqiptar është dënuar me 9 vite burg nga gjykata greke për “vrasje në tentativë”, pasi ka masakruar me shufër hekuri një oficer...

Nostalgji futbolli/ Laudrup, gjeniu danez dhe anekdota me Mbretin e Spanjës

"Në fillim të karrierës sime, kur fitoja topin mendoja; Ku është Laudrupi? ". Ishte ai që bënte diferencën”. -Pep Guardiola "Në skuadrën e ëndërrave, Guardiola...