Meta e ftoi për përballje/ Rama: Nuk kemi kohë për të humbur

Kryeministri Edi Rama nuk e ka pranuar ftesën e presidentit Ilir Meta për një përballje televizive.

I ftuar në emisionin “Zgjedhje 2021 ”, Rama tha se Meta kishte bërë disa ftesa, përfshirë edhe ndaj deputetit socialist Damian Gjiknuri.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë u shpreh se nuk ka kohë për të humbur me këto çështje.

Edi Rama: ”Kam shumë ftesa, nuk e kuptoj kush flet në emër të kujt. I kishte bërë ftesë edhe Gjiknurit. Presidenti shkon dhe i thotë Gjiknurit hajde përballemi në studio. Më fal por nuk ka kohë për të humbur.”