E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Meta e ftoi për përballje/ Rama: Nuk kemi kohë për të humbur

Kryeministri Edi Rama nuk e ka pranuar ftesën e presidentit Ilir Meta për një përballje televizive.

I ftuar në emisionin “Zgjedhje 2021 ”, Rama tha se Meta kishte bërë disa ftesa, përfshirë edhe ndaj deputetit socialist Damian Gjiknuri.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë u shpreh se nuk ka kohë për të humbur me këto çështje.

Edi Rama: ”Kam shumë ftesa, nuk e kuptoj kush flet në emër të kujt. I kishte bërë ftesë edhe Gjiknurit. Presidenti shkon dhe i thotë Gjiknurit hajde përballemi në studio. Më fal por nuk ka kohë për të humbur.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...