E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Meta sfidon Ramën: E ftoj për një debat në Vlorë, por nuk vjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka ftuar sërish kryeministrin Edi Rama, për një përballje televizive në Vlorë.

I ftuar në emisionin ””6+1 Vlora”, Meta u shpreh se Rama nuk do të përballet me të, teksa tha me ironi se kreut i qevrisë i ka rënë të fikët pas infetvistës me gazetarin Ilir Babaramo.

Ndër të tjeera, Kreu i Shtetit tha se Rama ka frikë të përballet për shkak se ndihet i humbur.

Ilir Meta: ”E ftoj Ramën për të disaten herë për një debat televiziv në Vlorë. Por jam i bindur se nuk do të vijë, sa kohë atij i ra të fikët edhe nga Babaramo. Kjo tregon qartë që është në gjendje shumë të rëndë. Edi ka frikë të ballafaqohet me mua para Vlorës dhe para të gjithë popullit sepse e ndjen që është i humbur në debat, pa filluar.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...