Meta sfidon Ramën: E ftoj për një debat në Vlorë, por nuk vjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta e ka ftuar sërish kryeministrin Edi Rama, për një përballje televizive në Vlorë.

I ftuar në emisionin ””6+1 Vlora”, Meta u shpreh se Rama nuk do të përballet me të, teksa tha me ironi se kreut i qevrisë i ka rënë të fikët pas infetvistës me gazetarin Ilir Babaramo.

Ndër të tjeera, Kreu i Shtetit tha se Rama ka frikë të përballet për shkak se ndihet i humbur.

Ilir Meta: ”E ftoj Ramën për të disaten herë për një debat televiziv në Vlorë. Por jam i bindur se nuk do të vijë, sa kohë atij i ra të fikët edhe nga Babaramo. Kjo tregon qartë që është në gjendje shumë të rëndë. Edi ka frikë të ballafaqohet me mua para Vlorës dhe para të gjithë popullit sepse e ndjen që është i humbur në debat, pa filluar.”