E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Ngjarja në Elbasan, Basha: Asnjë anëtar i strukturave të PD s’është i armatosur

Lulzim Basha:Asnjë anëtar i strukturave të PD nuk është i armatosur. Personi në fjalë ka një armë të licencuar. Drejtësia do ta zbardh pas 25 prillit, sepse po të kishte vepruar drejtësia para nuk do të kishte ndodhur. Pas 25 prillit prokuroria dhe policia do të bëjnë detyrën e tyre.

Cila është detyra e një qytetari kur sheh një grua duke u dhunuar. Është penalisht e dënueshme që sheh një krim, të mos bëj asgjë, është detyrë e një qytetari të bëjë gjithçka për të parandaluar një krim, apo të njoftojë autoritet. Kjo ka ndodhur në Dibër sot dhe në Elbasan dje. Policia ka mbërritur para, dhe për 20 min policia nuk ka ndërhyrë, sepse janë nën thundrën e krimit. Të njëjtët oficerë policie të dhunuar nga bandat e Elbasanit. Të njëjtët policisë pas 25 prillit do të kenë mekanizmat për të goditur krimin. Statusin e çdo qytetari që ka për detyrë të raportojë një krim që ndodh.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...