E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

anetar

Rasti i infektimit në UFSH, reagon kryetarja: Kemi kërkuar tamponin që të premten

Kryetarja e Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë, Diana Toma, ka reaguar pas lajmit se një anëtar i këtij institucioni ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në...

Preket nga koronavirusi një anëtar, Urdhri i Farmacistëve merr vendimin e rëndësishëm

Një nga anëtarët e Urdhrit të Farmacistëve ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Urdhri i Farmacistëve përmes një...

Një tjetër anëtar i Komitetit të COVID-19 në Shqipëri preket nga koronavirusi

Një tjetër anëtar i Komitetit të COVID-19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë në Shqipëri është prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për shefin e Laboratorit të Mikrobiologjisë...

Operacioni “Mezhgorani”, Dvorani reagon si anëtar i Gjykatës së Lartë

Gjykata e Lartë ka vendosur të reagojë zyrtarisht në lidhje me operacionin “Mezhgorani” ku u arrestuan dhjetëra persona, ndër të cilët edhe gazetari dhe...

“Mungesë të burimeve financiare”, KP: Të shkarkohet nga detyra anëtari i KLP

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Pas verifikimeve të...

Iu falën 5 vite, zbardhet vendimi i gjykatës që çoi në lirimin e Endrit Dokles

Zbardhet vendimi i gjykatës që çoi në lirimin nga burgu të anëtarit të Bandës së Durrësit, Endrit Dokle. Në vendim thuhet se Endrit Dokle ka...

Jep dorëheqjen kreu i AKEP, ja kush e zëvendëson

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga posti. Ishte Këshilli i Ministrave i cili bëri...

Meta letër KED: Pezulloni procesin e përzgjedhjes për Gjykatën Kushtetuese

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ka zgjedhur një anëtar të dytë për Gjykatën Kushtetuese. Kreu i Shtetit i ka dërguar një shkresë Këshillit të...

Van Rompuy: Asnjë anëtar i BE-së nuk mund të bllokojë një vend kandidat të përshtatshëm

Asnjë vend anëtar i BE-së nuk mund të bllokojë një vend kandidat të përshtatshëm, thotë në një intervistë për EWB, presidenti i nderit i...

Gjykata Kushtetuese nuk krijohet as në shtator, “peng” për vetëm një anëtar

Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe...

Të fundit

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....