E diel, 20 Qershor, 2021
17.5 C
Tirana

Etiketa

vrasja ne elbasan

Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, gjendet i djegur automjeti i autorëve

Një automjet i djegur është gjetur i djegur në Kavajë, pak minuta pas vrasjes së 41-vjeçarit Everest Çaka në Elbasan. Dyshohet se automjeti tip “Benz”...

Vrasja në Elbasan/ Berisha nxjerr raportin: Ardi Veliu ka mashtruar shqiptarët

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se në makinën e Kelmend Xhaferrit, i cili është shpallur në kërkim nga Policia pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit...

Ping-pong me dosjet/ Meta fajëson SPAK dhe Prokurorinë për ngjarjen në Elbasan

Presidenti i Republikës, Ilir Meta foli me tone të ashpra në konferencën për shtyp, teksa kërkoi hetimin e menjëhershëm dhe transparent të vrasjes së...

Meta thyen heshtjen zgjedhore: Të zbardhet vrasja në Elbasan, provat ishin aty

Presidenti i Republikës, Ilir meta ka thyer heshtejn zgjedhore, dhe ka zhvilluar një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Gjatë fjalës së tij, Meta tha se...

Video/ Qytetarët largohen të tmerruar, momente nga vrasja në Elbasan

Publikohet video ku shfaqen momentet e para të nisjes së përplasjes me armë, ngjarje që ndodhi dy ditë më parë, ku mbeti i vrarë...

Ngjarja në Elbasan, Basha: Asnjë anëtar i strukturave të PD s’është i armatosur

Lulzim Basha: ''Asnjë anëtar i strukturave të PD nuk është i armatosur. Personi në fjalë ka një armë të licencuar. Drejtësia do ta zbardh...

Basha: Vrasja në Elbasan, e rëndë. Të presim drejtësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar ngjarjen e ndodhur mesditën e djeshme në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u...

Bardhi sqaron ngjarjen në Elbasan: Përgjegjësi e Taulant Ballës

Drejtuesi i Partisë Demokratike për qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi ka reaguar për ngjarjen e ndodhur sot në Elbasan. Gjatë një prononcimi për mediat, Bardhi...

Bushati: Vrasjen e Xhuvanit e bëri Rama, vota mbrohet me armë

Analisti Andi Bushati ka shënjestruar kryeminisrin Edi Rama për krimin e rëndë të ndodhur mesditën e sotme në Elbasan, ku u vra Pjerin Xhuvani...

Meta: Të zbardhet krimi në Elbasan, autorët të vihen para drejtësisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që të zbardhë vrasjen e e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...