E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

patenta

VIDEO/ Gara shpejtësie në autostradë, policia arreston 10 shoferë dhe heq 45 patenta brenda natës

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar gjatë natës 10 drejtues mjetesh, gjatë kontrolleve me radar në rrugët interurbane Tiranë -Durrës-Tiranë dhe Tiranë -Elbasan –Tiranë....

Shpejtësi tej normave, policia heq 44 patenta

Policia bën me dije se si rezultat i kontrolleve me radar prej mëngjesit të sotëm deri në orën 19.30, janë tërhequr 44 leje drejtimi...

Kontrollet në Pogradec e Korçë, hiqen 9 patenta dhe vendosen 58 masa të tjera ndëshkuese

Policia bën me dije se gjatë orëve të fundit në Pogradec janë pezulluar 9 patenta, si dhe janë vendosur 58 masa të tjera ndëshkuese. Shërbimet...

Kthimi nga zonat bregdetare, Policia: Hiqen 34 patenta, gjobiten 154 shoferë

Policia e Shtetit bën me dije se prej orës 16:00 ka filluar kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve...

Policia Lezhë i pezulloi 6 muaj patentën, edhe pse akti normativ i qeverisë e fali

Në fillimet e pandemisë qeveria nxori një sërë aktesh normative, mes tyre edhe atë të lëvizjes së mjeteve vetëm me autorizim. BOOM sjell historinë e...

Policia iu heq patentën 103 shoferëve dhe arreston 10 të tjerë (VIDEO)

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet gjatë fundjavës, për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Sfidat e Policisë Rrugore mbeten shpejtësia, alkooli, manovrat e rrezikshme...

I hoqën patentën, djali i Berishës ‘sfidon’ policinë (FOTO)

Policia i hoqi patentën djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berishës, pasi e kapi duke udhëtuar me shpejtësi pranë një qëndre tregtare. Sot ai ka ngacmuar...

Policia rrugore pezullon 22 patenta gjatë natës, 2 shoferë në pranga

Gjatë natës së kaluar policia rrugore ka pezulluar 22 patenta, ndërsa 2 shoferë kanë përfunduar në pranga. “Nga verifikimet në terren, deri në këto momente...

Dibër/ Hiqen 20 patenta, 80 drejtues mjetesh dërgohen në komision

Njësia Operacionale Lëvizëse e Qarkullimit Rrugor u stacionua sot në të gjitha rrugët kryesore të Qarkut Dibër. Raportohet se 20 shoferëve u janë hequr patentat,...

Patentat/ Arrihet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë dhe Greqisë

Ditmir Bushati ka bërë me dije se parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellët të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe shtetit...

Të fundit

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...