E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

parlamentin

Paralajmëron Meta: Do të nxjerr dekret për shpërndarjen e qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar nxjerrjen e një dekreti për shpërndarjen e qeverisë. Në një intervistë për “Syri Tv”, kreu i shtetit tha se të...

Protestuesit thirrje në kor Presidentit që të shpërndajë parlamentin

Vijon prej më shumë se një ore tashmë protesta kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Protestues të shumtë janë mbledhur në Bulevard dhe në...

A do ta shpërbëjë Meta parlamentin më 2 mars? Përgjigjet këshilltari i tij

Këshilltari ligjor i presidentit, Bledar Dervishaj ka dhënë më shumë detaje se çfarë pritet të ndodhë më 2 mars, datë e planifikuar nga Meta...

Meta do shpërndajë Parlamentin? Flet këshilltari i Presidentit

Bledar Dervishaj, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta iu ka dhënë përgjigje shumë pikëpyetjeve të ngritura pas zhvillimeve të fundit në vend...

Dekret për ta shpërndarë parlamentin? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një intervistë për RTV Ora u shpreh se ai është duke u angazhuar maksimalisht për zgjidhjen e krizës...

Opozita braktis Parlamentin, ndryshon skenarin e protestave duke ‘paralizuar’ vendin

Ditën e nesërme opozita ka paralajmëruar zhvillimin e protestës së radhës. Ndryshe nga protestat e kaluara, ku protestuesit dhe ish-deputetët janë mbledhur para Kryeministrisë...

Rudina Hajdari ngre parlamentin në këmbë, Ruçi: U prehshin në paqe

Deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari ka kërkuar që deputetet në sallë ta mbajnë një minutë heshtje në nder të masakrës së 2 prillit...

Harta/ Zbulohet plani i protestës, ja si opozita do të rrethojë Parlamentin

Ndryshe nga protestat e mëparshme, që janë përqendruar tek hyrja kryesore e Parlamentit, opozita ka një plan tjetër për nesër. “BalkanWeb” mëson se plani...

FOTO/ Mblidhet sot Kuvendi, policia blindon Parlamentin

Policia ka blinduar sot Kuvendin, teksa pritet të mblidhet në orën 10:00 për të diskutuar mbi rendin e ditës. Opozita e bashkuar vijon betejën...

“Lidhjet me krimin”, Washington Post: Mijëra protestues rrethojnë parlamentin shqiptar

Mediat e mëdha ndërkombëtare vazhdojnë të raportojnë nga Tirana për situatën e krijuar. Prestigjiozja amerikane “Washington Post” shkruan se mijëra persona kanë rrethuar parlamentin në...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 73-vjeçar. Sipas policisë, një makinë...

Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohen se merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur dy pistoleta...

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

“Vizitorët i presim nga 15 qershori”, Greqia rihap ishujt për turizëm

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke filluar nga 15 qershori, vendi fqinj do të presë turistë nga jashtë. Kreu i qeverisë greke theksoi...

VIDEO/ Muzikantët nga Zvicra, këngë për godinën e Teatrit Kombëtar

Dy muzikantë nga Zvicra i kanë kushtuar një këngë shembjes së Teatrit. Kënga është e kënduar në gjuhën e italiane, por janë përdorur edhe...
WhatsApp KONTAKTO TT