E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

papunesi

Sejko: 17 mijë persona kanë mbetur të papunë prej pandemisë

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi se17 mijë persona kanë humbur punën gjatë periudhës së pandemisë. Sipas tij, ekonomia është tkurrur me 2.52%...

Koronavirusi/ Rekord papunësie në Mbretërinë e Bashkuar, më e larta nga viti 1996

Pandemia e koronavirusit e ka futur Mbretërinë e Bashkuar në një krizë totale. Përveç numrit të lartë të viktimave dhe të rasteve të reja,...

20.5 milionë amerikanë humbën vendin e punës, Trump bën premtimin e madh

Pandemia e koronavirusit ka bërë që e gjithë bota të pësojë një rënie të thellë ekonomike, për shkak të masave kufizuese që janë ndërmarrë. Vendi...

“Solli vetëm varfërim”, Basha: Ta ndalim projektin e zi të Ramës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, sjell në vëmendje mashtrimin e Edi Ramës përmes premtimeve të pambajtura. Në takimin e tij në Tepelenë, Basha tha se...

Ka punë, s’ka profesionistë? Rritet papunësia tek të shkolluarit

Të kesh mbaruar arsimin e lartë, në Shqipëri nuk do të thotë që të jesh domosdoshmërish i privilegjuar për të gjetur një punë. Përkundrazi,...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...