E mërkurë, 20 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

“Paketa Antishpifje”

Opinioni i Venecias/ Blushi: Anti- shpifja është një paketë anti- kushtetuese

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar lidhur me draft- opinionin e Komisionit të Venecias e cila rrëzoi Paketën Anti-Shpifje. Përmes një postimi në Facebook,...

Emërimet në Kushtetuese dhe “Antishpifja”/ Komisioni i Venecias cakton datën e sesionit plenar

Komisioni i Venecias ka caktuar datat 18 dhe 19 qershor për sesionin plenar, pas ndërprerjs për shkak të koronavirusit. Në këtë sesion pritet të shqyrtohet...

3 rreziqe aktuale për lirinë e shtypit, pa llogaritur ligjin “antishpifje”

Nga: Mero Baze E ashtuquajtura paketa “antishpifje”, e cila po paraqitet në formën e një “tigri” kundër lirisë së medies, në fakt përfundoi si një...

“Fisheku i fundit i Ramës ndaj së vërtetës”, Ulqinaku kritikon ‘Anti-shpifjen’

Ish- deputetja e PD-së, Izmira Ulqinaku, ka komentuar me nota të ashpra miratimin e ligjit Antishpifje ditën e djeshme në Kuvend. Përmes një postimi në...

“Paketa anti-shpifje”, gazetarët bëjnë veprimin e radhës për rrëzimin e ligjit

Shoqatat e Gazetarëve do të vazhdojnë betejën ligjore kundra ligjit të miratuar dje në Kuvend, e njohur si paketa “anti-shpifje”. Me anë të një...

VOA: Parlamenti miratoi paketën “anti-shpifje”, gazetarët në protestë

Shumica socialiste miratoi sot me 82 vota pro në Kuvend paketën antishpifje. Kundër kësaj pakete votuan 13 deputetë, 5 abstenuan dhe 5 deputetë nuk...

“A do ta dekretojë Presidenti ‘anti-shpifjen'”/ Si përgjigjet zëdhënësi i Metës

Pas miratimit të paketës “Anti-shpifje” me 80 vota pro në Kuvend, ka ardhur edhe reagimi i Presidencës. I pyetur nga gazetarët nëse presidenti Ilir Meta...

Dënimi me 1 vit burg për ish-deputetin e PD, Basha mesazh Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me paketën anti-shpifje, si dhe vendimin e Gjykatës e cila dënoi me 1 vit burg...

“Rudina më ka mbetur hatri”, Hajdari zbulon bisedën me presidentin Ilir Meta

Në seancën e sotme të Kuvendit, paketa “anti-shpifje” është shoqëruar me debate ndërmjet kryeministrit Rama dhe deputetëve të opozitës. Një ndër folëset, Rudina Hajdari...

‘Amanet mushkat’, Rama ia kthen Hajdarit: Nuk ja ke haberin fare

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes Rudina Hajdari, e cila kërkoi nga ai tërheqjen e paketës anti-shpifje. Rama i drejtohet Hajdarit duke i thënë...

Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...