E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

ora news

Një tjetër lëvizje e bujshme? Gazetarja e paralajmëroi ‘live’, ja për çfarë bëhet fjalë (VIDEO)

Së shpejti në mediat tona do të ndodhë një tjetër lëvizje e bujshme. Kjo gjë është paralajmëruar nga gazetarja Beti Njuma. Moderatorja Beti Njuma...

Mbyllet programi “Mos i fol shoferit”, ja ku do e shohim Rudina Dembacaj

Gjatë sezonit të ri, nuk do të shohim më programin e Rudina Dembacaj “Mos i fol shoferit”. Bëhet fjalë për një ‘pauzë’ për një...

“Askush s’mund të ndalojë surprizat, edhe pak durim”/ Paralajmërimi i biznesmenit Ndroqi, pas sms-së së zyrtarit të Ministrisë së Brendshme

Një ditë më parë, ish-kryeministri Berisha ka bërë publik denoncimin e qytetarit digjital, ku tregonte se kërkohet sekuestrimi i arkivit dhe serverit të televizionit...

Avokatët e Ylli Ndroqit tregojnë sa u ble Ora News

Avokatët e Ylli Ndroqit pretendojnë se klientit të tyre i janë sekuestruar pasuri të fituara nga trashëgimia, apo me kredi bankare të vërtetuara me...

Sekuestrimi i “Ora News”/ Meço ngre pyetjen: Kujt po i jepet mesazhi

Gazetarja e njohur, Sonila Meço, ka reaguar pas shoqërimit dhe vendosjes së sekuestros mbi pasuritë e Ylli Ndroqit. Përmes një postimi në Facebook, Meço thotë...

Gazetari kritikon SPAK-un: Heton “Ora News”, por fle gjumë për “Agon Channel”

Gazetari Dritan Kaba e cilëson vendimin për sekuestrimin e televizionit ‘Ora News’, të ngjashëm me atë të ‘Agon Channel’. Përmes një postimi në Facebook, Kaba...

“O plehrë”, aktori i humorit zbulon çfarë bën partnerja e tij kur është me nerva

Aktori i humorit Olsi Bylyku e ka pranuar prej kohësh se është i marrosur pas partneres së tij, e duket se gjërat janë me...

Oketa nuk mban dot veten përballë inxhinierit: Do na hash munë

Një përplasje mjaft e fortë u shkaktua mbrëmjen e djeshne në “Ora News” ndërmjet inxhinierit Arben Meçe dhe anëtarit të Këshillit Kombëtar të PD,...

“Jam njeri nate”/ Moderatori shqiptar tregon vendimin e rëndësishëm që ka marrë

Moderatori i njohur Kelvi Kadilli, ka qenë i ftuar në emisionin “Why Not” me Roza Latin, ku dhe ka folur për emisionin më të...

U përfol se e larguan nga televizioni/ Moderatorja sqaron situatën: Askush nuk…

Pas spekulimeve të shumta se moderatoren e mëngjesit në Ora News, Dajana Shabanin, e larguan nga emisioni për ta zëvendësuar me dyshen Kelvi Kadilli...

Të fundit

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...

Mjeku shqiptar në Spanjë: Maskat pa filtër të bëra vetë janë pa vlerë

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid -19 vijon të shkaktojë debate. Mjeku shqiptar në Madrid, Kita Sallabanda tha se në Spanjë maska bërë...

Çmimi i BE për gazetaren Lala, Basha: Mesazh për drejtësinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje drejtësisë të hetojë krimet elektorale që sipas tij, kanë ndodhur gjatë zgjedhjeve lokale të...